Burçlar

Burçlara göre ev dekorasyonu renkleri — Kendi rengini keşfet

Burçlara göre ev dekorasyonu renkleri — Kendi rengini bul

Burcun için en iyi renk paleti hangisi ve burçlarda renk seçimi neye göre yapılıyor? Renkler biz farkında olmasak bile hayatımız için önemli bir yere sahip. Renk seçimleri birçok alanda kişinin ruh haline etkili olduğu bilinerek yapılır. Belirli tonların anlamları açık ne nettir. Bunlar hakkında ayrıntılı bilgiye Dekorasyonda Renk Kullanımı kategorisinden erişebilirsiniz. Renkler bazen kişilikleri de yansıtır. Bunlar biraz da yıldızımız ile alakalıdır. Renk seçimi yaparken dikkat ederseniz belirli gölgeli tonlara ya da keskin renklere doğru çekildiğinizi görürsünüz. Kişiliğimiz kadar içsel düşüncelerimizi, aynı şekilde duygularımızı da temsil eden bazı renk paletleri vardır. İstediğimiz atmosfere de bu şekilde ulaşabiliyoruz. Kendimizi yansıtmak için renkleri kullanıyoruz.

Bu kısımda burçlar, renk psikolojisini sizin için açıklarken aynı zamanda neden ilk başta belirli renklere çekildiğinizi de anlamanıza yardımcı olur.

1. Kova (20 Ocak – 18 Şubat): Yüksek Ana Renkler

Kova burcu olarak geleneksel kurallara bağlı kalmayı seçmiyorsun. Renk seçimi yaparken sana ilham verebilecek tonlara yöneliyorsun. Yaratıcılık konusunda sınır tanımayan yapınız ve farklı şeyler denemeyi seven yapınız ile açıklaması olan renkleri çekici buluyorsunuz. Benzersizliğe sahip aynı zamanda beklenmedik bir seçim gibi duran turkuaz gibi renkler hoşunuza gidiyor. Beklentinin dışında yaşamayı seviyorsunuz. Alışılan renkler yerine zihni açan soluk renkler ya da düşünce eylemini yansıtan koyu kırmızı tonları absürt olmadan dikkat çeker. Muhtemelen ana renkler tercih sıranızda önlerdedir ancak bu dikkat çekici renkleri de gerilerde bırakmazsınız.

2. Balık (19 Şubat – 20 Mart): Yumuşak Tonlar

Balık olmanın en basit tanımı romantiklik ve duygusallıktır. Rüya gibi bir romantiklik anlayışınız var. Bu romantikliğe geleneksel pembe ya da sadece kırmızı ile yaklaşmıyorsunuz. Daha çok yumuşak tonları seviyorsunuz evet ancak özgür olmayı ve çevreye, dünyaya bağlı oluğunuzu hissettirecek renkleri de seviyorsunuz. Lavanta, deniz köpüğü yeşili, gökyüzü mavisi ilk seçimleriniz arasında. Yeşilin her tonu akıllara ilk olarak doğayı daha sonra da şifayı ve yeni başlangıçları getiriyor. Lavanta seçiminizin sırrı ise, lavantanın hassas ve kırılganlık hissini yansıtmasından geliyor. Kişiliğinizi en açık şekilde gösteren ve kaygısız hissettiren tonları da kucaklıyorsunuz. Renkleri eşyalarda karıştırarak kullanmayı seviyorsunuz ancak bir topraklama etkisi için gri ve beyazı kullanmayı ihmal etmiyorsunuz.

3. Koç (21 Mart – 19 Nisan): Ateş Tonları – Burçlar

Koç burcu için kırmızı yüksek bir renktir aynı zamanda insanlara sizi çağrıştırır. Kırmızının enerjisine ve tutkusuna hayransınız. Kişiliğinize daha uygun bir renk paleti yok. Parlamak için ateş tonlarını tercih ediyorsunuz. Zihin ve bedenin heyecanını ve enerjisini göstermek için dekorasyonda da etkili şekilde kullanıyorsunuz. Ateş tonlarındaki renk paletiniz sarı ve turuncuyu kırmızı ile birleştiriyor. Bu tonlar size güç ve hakimiyeti temsil ediyor.

4. Boğa (20 Nisan – 20 Mayıs): Eğlenceli ve Parlak – Burçlar

Topraktan gelen Boğa, toprak tonları ile ilişkilendirilmiş olsa bile çiçekli tonlar ve parlak tonlar da ilgi alanınızda yer alır. Doğanızın getirisi ile eğlenceli bir estetik anlayışınız var. Doğada bulunan çiçek pembeleri ya da pastel tonda yeşil seçimlerini doğa sevginizden dolayı yapıyorsunuz. Pembe, sevgi ve romantizmi yayan bir renkken yeşil ise gelişimi ve aile sevgisini çağrıştırıyor.

5. İkizler (21 Mayıs – 20 Haziran): Çok Sayıda Kontrast

İkizler burcu denildiği zaman akla ilk gelen renk sarı oluyor. Parlak güneşin kişiliğinize yansıması ile bulunduğunuz alanı aydınlatıyorsunuz. Bu nedenle de sarıyı herhangi bir yere dahil etme fikri size hoş geliyor. Sarı, iyimserlik ve mutluluğu temsil eder. Yeni fikirleri ve özgüveni yansıtır. Gri, taraf seçmeye ve esnek olmaya yatkın bir anlatıma sahiptir ki bu sizi griye çeker.

6. Yengeç (21 Haziran – 22 Temmuz): Nazik ve Serin – Burçlar

Seni çevreleyen sakinleştirici ve rahatlatıcı renk tonlarını seviyorsun. Başkaları sizi ziyarete geldiğinde aslında onların kendilerini evlerinde gibi hissetmelerini istiyorsun. Bu atmosferi sağlamak için de elinden geleni yapıyorsun. Bu da renk seçimine daha açık tonlar olarak yansıyor. Gümüş tonları ile harmanlanmış açık mavi evinize şaşırtıcı bir rahatlık havası katar. Mavi iletişimi ve dürüstlüğü temsil eden bir renktir, daha açık tonları ise özverili sevgiyi gösterir. Gümüş seçimi ise duygusallığı ve duyarlılığı yansıtır. Aslında bunun yanında farklı renklerde eve hareket eklemek için pastel tonları hayatınıza dahil etmeyi seviyorsunuz.

7. Aslan (23 Temmuz – 22 Ağustos): Çarpıcı ve İfade Gibi

Bir odaya girdiğinde açıklayıcı bir tavrı ve gösterişli olmayı seviyorsun. Bunu renkler ile açıklamak için turuncu tonlarını kullanıyorsun. Kendine ve kararlarına güveniyorsun, bu birçok insan tarafından istenilen bir özellik. Ev için, kendini ve kişiliğini en iyi şekilde temsil etmek istiyorsun. Gözleriniz genelde dikkat çekici ancak daha koyu tonlara çekiliyor. Turuncu tonları insanlara ilham verici bir renk aynı zamanda bireyselliği ve rekabetçi doğayı destekler. Bu yüzden bu rengi seçmeniz kimseyi şaşırtmaz. Sarı seçimini sevmenin sebebi ise, akla güneşi getirmesi ve güveni yansıtmasıdır. Turuncu ve sarı kişiliğini yansıtabilir ancak koyu tonlar da her zaman seçimlerinizde ilk sıralara geçebilir. Bunun sebebi de turuncuyu vurgu olarak kullanmak istemeniz ve koyu renklerin dikkat çekiciliğini seviyor olmanızdan kaynaklıdır.

8. Başak (23 Ağustos – 22 Eylül): Topraklanmış ve Dünyevi

Gösterişten kaçmayı özellikle seviyorsunuz. Topraklanmış bir insansınız ve evinizde huzuru bulmak için elinizden geleni yapıyorsunuz. Bu dinlendirme özelliğini en iyi sağlayan ise yeşil. Orman yeşili veya koyu tonda kahverengi sizi hayatın içinde dingin kalmanızı sağlıyor. Kahverengi seçeneği akla sadakati getiriyor yeşil ise başarıyı ve zekayı. İnsanların bu renkleri sizin evinizde görmesi şaşırtıcı olmaz.

9. Terazi (23 Eylül – 22 Ekim): Sıcak ve Sofistike

İdealist yönünüzü kucaklamaktan asla çekinmiyorsunuz. Uyumu, birliği ve adaleti temsil eden ama aynı zamanda da lüksü seven bir kişiliğiniz var. Bunu en iyi şekilde yansıtmak için lavanta, krem tonları ve allık pembesi seçimini yapmanız olası. Sofistike olmaktan hoşlanıyorsunuz, yaşadığınız alanın romantik ama klasik olmasını istiyorsunuz.

10. Akrep (23 Ekim – 21 Kasım): Dark and Moody – Burçlar

Sen tutkulusun Akrep ve bunu bilmeyen kimse yok. Bu yönünüz ile kendinizi koyu tonlara yönelmiş bulabilirsiniz. Kim olduğunuzu temsil ederken tüm odayı siyah ile kaplamak değil ama bu. Karar vermeyi seviyorsun ama bunu göz önünde yapma ihtiyacı duymuyorsun. Bu ikili agresif olmadan baskın bir atmosfer yarattığı bilinen bordo ve kırmızı tonları ile açığa çıkıyor. Siyah ve fildişi tonları da seçimleriniz arasında yer alır.

11. Yay (22 Kasım – 21 Aralık): İlham Verici ve Akıllı

Dünyada olmayı ve onu keşfetmeyi seviyorsun. Aslında dört duvar arasına hapsolmuş hissini yaşamaktan hoşlanmıyorsun. Lacivertler ve koyu yeşiller sizi bu histen kurtarıyor. Yeşil açık bir şekilde büyüme ve kendine olan güvenini gösteriyor. Mavi ile dürüstlüğü ve gerçekliği yansıtıyorsunuz. Kendinizi özgür bırakmayı seviyorsunuz bu yüzden doğanın renklerine kucak açıyorsunuz.

12. Oğlak (22 Aralık – 19 Ocak): Basit ve Minimalist

Oğlak burcu, sıkı tempo çalışkanlık ve duygusallık yerine mantığını konuşturan bir burçtur. Bu sizi evde sıkıcı bir insan haline dönüştürmez. Aksine fazla düşünmek zorunda kalmadan başkaları ile kolayca uyan renkleri tercih ediyorsunuz. Nötr renkler sakin bir tavır sergiliyor ve duygularınızda muhafazakar olmayı yansıtıyor. Beyaz, gri ve siyahın sizi iyi temsil ettiğini düşünüyorsunuz. Ev içinde renk seçimi yaparken de özellikle bildiklerinde sabit kalmayı tercih ediyorsun.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.