sulu boya resmi

Sulu boya çalışmalarında basit desenleri uygulamayı öğrenmek bana her zaman eğlenceli geliyor. Bazen bunları uygularken bir ressam gibi bile hissedebiliyorsunuz. Renkleri ayrı ayrı kullanmak ya da birbirleriyle uyumları görmek için yaptığım basit çalışmalar renkleri artık daha iyi tanıyormuşum hissi veriyor. Başlangıçta kendinize örnek resimler bulabilirsiniz. Tabi bu resimlerin aynısını yapmaya çalışmak yerine kendinizden de bir şeyler katabilirsiniz. Zaten gördüğünüz resimlerin aynısını yapmak zordur çünkü sulu boya gereği bu resimler birbirine benzemez. Bu yüzden başarısız olduğunuzu düşünmeyin. Eğlenmenize bakın ve hata yapmaktan korkmayın. Tekniklere geçmeden önce resimlerin daha güzel görünmesini sağlayan bazı şeylerden bahsetmek istiyorum.

  • Öncelikle sulu boya yacağınız kağıdın kenarlarında washi bant kullanmayı deneyin. Kenarların keskin ve beyaz kalması resmi daha çekici bir hale sokuyor.
  • Sulu boya yapacağınız kağıda bir şekil çizmek ve onu boyamak istiyorsanız bunun daha kontrollü olmasını sağlamak için akrilik boya kullanabilirsiniz.
  • Sulu boyanızı kullanmaya başlamadan önce kuru boyaların üzerini su fısfıslayarak ıslatmayı deneyin. Böylece daha verimli bir çalışma yaparsınız.
  • Yıldızlar her zaman kolay oluşturulabilir. Bunun için beyaz boya kullandığınız bir fırçayı kağıda hafifçe vurun ya da fırçadaki boyayı kağıda sıçratmayı deneyin.

Sizin için yazının sonuna da başlangıç seviyesinde bol eğlenceli birkaç resim bırakacağım. Bunları boyamayı korkutucu göstermeyecek şekilde basit ama aslında oldukça güzel resimler. Ama buna geçmeden önce isterseniz başlangıcın heyecanını üzerimizden atmak için bu 5 güzel tekniğe bir göz atalım.

Sulu boya çalışmalarında daha fazla kolay örnek fikirleri için buraya tıklayabilirsiniz.


1. Islak – Islak Tekniği

Islak üzeri ıslak teknikler manzara, su, gökyüzü vb. Boyamanıza yardımcı olur. Tuvale su uyguladığınız ve ardından üzerine ıslak boya uyguladığınız basit bir tekniktir.

sulu boya wet in wet tekniği

Islak – ıslak tekniği ile yapabileceğiniz güzel bir çalışma. Bu çalışmanın çok basit bir şekilde adım adım nasıl yapıldığını resmin altındaki linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Burada yeni başlayanlar için ıslak – ıslak tekniği ile 3 güzel arka plan çalışması yapılmış. Linke tıklayıp yapım aşamasını takip ederek kolayca yapabilirsiniz.


2. Kuru – Islak Tekniği

Bu teknik resimde daha belirgin ve keskin kenarlar elde etmek için kullanılabilir. Kuru kağıt ya da zemin üzzerinde ıslak boya kullanarak oluşturulur.

sulu boya teknikleri

3. Sulu Boyada Ombre Etkisi

Tek bir renk ve suyu birlikte kullanarak renk gradyanı oluşturmaktır. Renklerin tonunu açmak için daha fazla su kullanabilirsiniz. Tabi beyaz boyada aynı işe yarayacaktır.

kolay sulu boya çalışması

4. Birkaç Rengi Bir Araya Getirme

Bir önceki teknikten tek farkı birkaç rengi birlikte kullanmaktır. Mükemmel bir gün bakımı ya da gün doğumu için bu tekniği tercih edebilirsiniz. Gayet güzel sonuçlar elde edersiniz. Başlangıç seviyesi için oldukça uygun bir tekniktir. Su yardımıyla koyu kalan yerleri her zaman daha açık hale getirebileceğinizi unutmayın.

Sulu Boya Resmi

Sulu Boya Resmi
watercolorpainting

Başlangıç seviyesine oldukça uygun renklerin karışımını daha iyi anlamak için kolay uygulanan bir sulu boya çalışması. İlk önce arka planı hazırlayarak başlayın. Ayrıntılı takip etmek için resim açıklamasındaki linki ziyaret edebilirsiniz.


Sulu Boya Resmi kolay

Islak – ıslak tekniğinin yardımıyla farklı renkleri karıştırabileceğiniz aslında kolay bir sulu boya çalışması.


5. Maskeleme Tekniği

Sulu Boya Resmi, armut sulu boya resmi
watercolorpainting

Maskeleme sıvısı kullandığınız alanı boyadan korumaya yarar. Eğer bu örnekteki gibi keskin kenarlara sahip bir boyama yapmak istiyorsanız maskeleme sıvısını denemelisiniz. Resmin açıklamasındaki linke tıklayarak nasıl yapıldığını ayrıntıları ile görebilirsiniz.


Yeni Başlayanların Denemesi İçin 8 Kolay Sulu Boya Resmi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir