Yılbaşı Sofrası

Kışın gelmesi demek, karlar içinde bir yılbaşı geçirme moduna girme zamanı demek. Sevdiğimiz herkese hediyeler almak, yılbaşı ağacını süslemek, dize ışıkları, mumları ya da fener aydınlatmaları evin her yanında görmek demek. Fener ve dize ışıklar sadece odalarda değil balkonda, terasta ve bahçede de her zamankinden çok daha güzel görünüyor. Özellikle bahçedeki ağaçların ışıklandırılması belki de kış içinde en sevdiğim görüntülerden biri… Yani sonuç olarak bu süslemeler bize pozitif enerji olarak geri dönüş yapar.

Şenlikli süslemeler christmas ağaçlarından, yılbaşı sofralarına geçiyor bugün. Göze çarpan bir yılbaşı sofrası yalnızca misafirlerinizi etkilemek için değil aynı zamanda size yaratıcılığınızı konuşturma fırsatı sunar. Yılbaşı sofrası için menü seçimi de süslemeler kadar önemli. Fakat menünün güzelliğini gösterebilmenin önemli noktalarından biri yılbaşı sofrasında seçtiğimiz renk paleti. Çünkü renk paleti misafirleri etkilemenin kesin bir yoludur.

Çelenkler, mumlar, isim kartları, mezeler ve masaya eğlence katmanın daha birçok yolunu aşağıya bırakıyorum. Sadece bir fotoğraf ile örneklendirmek yerine sizin için birçok Pinterest sofrasını da bu makaleye ekliyorum, ayrıca aşağıdaki galeriden daha fazla yılbaşı sofralarına ve süslerine göz atmayı unutmayın.

Yaratıcılığınızı eğlenceli bir yol ile göstermek için yılbaşı sofrasından daha iyi bir seçenek olamazdı. Beğendiklerinizi deneyip, yaratıcı fikirlerinizi bana buradaki linkten mesaj olarak gönderebilirsiniz.

Yeni Yıl Sofrası İçin Lambalı Peçete Halkaları

Belki geçen seneden kalan fakat artık kullanılmayan süs ampullerini değerlendirmenin güzel bir yolu vardır? Bu renkli ampulleri çöpe atmak yerine peçetelik olarak kullanmayı deneyin. Bir ipe sıcak tutkal ile yapıştırıp kullanabilirsiniz. İp ve ampul renklerini seçtiğiniz renk temasına uygun kullanmayı unutmayın… Yılbaşı sofrasında 2 ya da 3 ana renk kullanılması öneriliyor. Tabii tek renk nötr temalı karlar altında bir yılbaşı sofrasında da beyaz, gri ampuller kullanabilirsiniz.

Eğlenceli Kara Tahta İsim Etiketleri

Kara tahta isim etiketleri hem şık hem de kışa uygun bir dekor olarak yılbaşı sofralarında yer bulabiliyor. İster masa örtüsü yerine isterseniz sadece tabak altlığı olarak kara tahta kağıtlarından kullanabilirsiniz. Özel isim etiketleri bence bu masayı kişiselleştirmenin en uygun yollarından biri. Kara tahta kullanımı için aşağıdaki örneklerden ilham alabilirsiniz.

Yenilebilir İsim Kartları

Bunlar şeker kartları da olabilir, düzgün kesilmiş meyve dilimleri de. Örneğin kış meyvesi armut, yeşillikler ve mini süsler ile birleşince merkez parçası haline gelecek.

Yılbaşı Sofrası İçin Olmazsa Olmaz: Şamdan

Yılbaşı sofrasının olmazsa olmazı şamdanlar simetrik bir masa düzeni ile mükemmel görünüyor. Mumların loş ışığı altında bir christmas yemeği sıcak bir anı olarak kalır. Yani sadece aydınlatma için değil, yemek alanını sıcak bir hale getirmenin basit bir yoludur.

Çelenk Avize

Yemek masası üzerinde kullanılan aydınlatmalar her zaman ayrı bir güzellik katıyor. Eğer bu etkinin farkında değilseniz, yılbaşı sofranıza kanca ile asılmış bir çelenkli avize eklemeyi deneyin. Görünümü sadece yılbaşı sofrası için değil daha sonrası için de kalıcı olacağını düşünüyorum. Hali hazırda bir kolye lambanız varsa çevresini çam ve kurdeleler ile süsleyebilirsiniz.

Kendin yap süslerin yanı sıra marketlere gelen daha az maliyetli ürünleri takip edebilirsiniz. Süslemelerde uygun fiyatlı ürünler için Migros, Carrefour ya da daha uygun Bim gibi marketlere sınırlı sayılarda gelen yılbaşı süsleri işinizi görecektir.

Köknar Ağacı Dallarını Kullanın

Yeşilin gücünü küçümsemeyin. Özellikle kış temasında… Yeşil ve kırmızı yılbaşı sofralarında vazgeçilmez ikili. Çiçekler, kozalaklar ve dallar yapımı basit ama eğlenceli bir tablo ortaya çıkarır. Daha nötr bir görünüm için yeşili sadece beyaz ile kullanmayı deneyin. Daha cesur seçimler sizin işinizse, o zaman altın tonlarını kırmızı ile birleştirin.

Kraft Yaprak Çelenk

Kraft kağıtlar! Yani yaratıcılığınızı bu kağıtlar ile sergilemenin tam zamanı. Yılbaşı sofrasında mezeler ve süslemelerin arasında yeşil kağıttan hazırlanmış yapraklar ile bir çelenk kullanabilirsiniz. Daha eğlenceli bir görünüme ulaşmak için kırmızı dekorlar ile birleştirin.

İşte ilham kaynağı olsun diye için sizin için Pinterest’ten seçtiklerim;

Yılbaşı Sofrası Eğlenceli Sandalyeler

Sadece sofranızın üzerini değil, etrafı da süsleyin. Sandalye kenarlarına mini çelenkler bağlayabilir böylece misafirlerinizi daha özel hissettirebilirsiniz.

Yılbaşı Sofrası İçin Taklit Kar

Nötr bir tema seçmiş olmasanız bile bu seçeneği yılbaşı sofranızda kullanabilirsiniz. Suni bir kürk ile masanıza biraz doku ekleyip böylece kışı hissettirebilirsiniz. Yumuşak karın görüntüsünde mükemmel bir kış temasına bu şekilde ulaşabilirsiniz. Üzerine eklemek için seçtiğiniz dekorların da etkisi daha fazla olacak. Çanlar, ağaçlar, kozalaklar, dize ışık, baston şekerler daha fazlası.

Dize Işıklar ve Fener Işık

Christmas denildiğinde akla ilk gelenlerden bizi güzel ışıklandırma seçenekleri oluyor. Fener ve dize aydınlatma sıcak bir kış evi için tercih edilebilecek en güzel aydınlatmalar. Dize ışıkları kullanabileceğiniz birçok alan var. Bunun için yine yaratıcılığınızı konuşturmanın zamanı! Pinterest yardımını da alalım tabii.

Kurabiye Evleri ile Yılbaşı Sofrası

İşte yılbaşı sofrasının en güzel dekorlarından biri. Eğlenceli bir tablo oluşturmanın herkesçe kabul görecek bir yöntemi kurabiyeler. Hem sahte hem de gerçek olanlarını kullanabilirsiniz. Kendin yap dekorların yanında hazır olarak da bulabilirsiniz.

Kokina Yılbaşı Çiçeği

Yılbaşı sofrasını şenlendirmek için özellikle kokina yılbaşı çiçeğine bir göz atın. Yeşili ve kırmızısı ile yılbaşı için mükemmel seçim. Çok farklı şekillerde dekore edip kullanabilirsiniz. Ayrıca ulaşımı da kolay. Migros sanal marketlerden, Zara Home’dan ve internetteki birçok siteden kolayca ulaşabilirsiniz.

Yılbaşı Sofrasında Baston Şekerler

Christmas için ikram önceliği baston şekerler ve kurabiyelerde çünkü her zaman yılbaşında kabul edilir bir görüntü olarak kabul ediliyorlar. Eğlenceli ve tatlı bir his için yılbaşı masanızda baston şekerlere ya da kurabiyelere yer vermek isteyebilirsiniz.

2021 Pinterest Yılbaşı Baston Şekerleri;

2021 Pinterest Yılbaşı Kurabiyeleri;

Kırmızı ve Altın Renkleri

Kırmızı ve gold yılbaşı için güzel bir renk eşleşmesidir. Bu ikili yılbaşı sofralarında zarif ve oldukça çekici bir tablo ortaya çıkarıyorlar. Böylece yılbaşı hissini dolu dolu yaşatıyor.

Yılbaşı Sofrası Ekose Değeri

Gerçek bir kış dekoru arıyorsanız, kış ile eşleşmiş ekose dekorları deneyin. Hatta sadece masa örtüsü olarak değil, yılbaşı sofrasının etrafında da ekoseleri kullanabilirsiniz. Bu daha çok, geleneksel bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir