32 milyon yıllık bir geçmiş ile hayatımızda yer alan güller bunca zamandır dünyada olduklarından insanların farklı hislerinin ortaya çıkmasına yardım ediyor. Çünkü onlarla birlikte çok fazla anıya sahibiz. Keşfedildikleri günden beri dünyamızın en popüler çiçeği güller olarak kabul ediliyor. Buna şaşırmıyoruz çünkü onu popüler yapan özelliklerini aslında hepimiz biliyoruz. Sadece dış görünüşünün güzelliği değil aynı zamanda muhteşem kokusu ve faydalı özelliklere de sahip olması bizi cezbediyor.

Güller farklı renklerle bizi kendine hayran bırakmaya devam ederken, taşıdığı anlamlar da haliyle merak uyandırıyor. En popüler rengi olmasa da güller arasında sarı olanlar dikkat çeken parlak tonlarıyla içimizi ısıtıyor. Duyguları ifade etmenin temel yollarından biri çiçeklerdir. Sevgiyi ve şefkati hatta nefreti ve kini bile çiçekler yoluyla paylaşabiliyoruz. Tabii ki kıskançlık, kin ya da nefret gibi duyguları çiçekler ile birleştiremiyoruz ama bazı çiçeklerin kullanım alanları ya da yetiştiği yerler maalesef onlara bu anlamları katıyor.

sarı gül anlamı nedir? sarı gül ne anlama gelir?

Sarıya sadece renk olarak baktığımızda insanı canlı ve neşeli bir moda soktuğunu söyleyebiliriz. Aslında bu durumun güneşten gelen parlak bir ton olmasından dolayı olduğunu biliyoruz. Çok canlı ve iç açıcı bu renk gül ile birleştiğinde de anlamları çok değişmiyor. Sadece daha fazla güzelleşiyor.

Çiçeklerin dili diye bir gerçek varken bunu yok saymak biraz saçma olur. Genel bir bakışla yorumlarsak sarı gül neşenin, mutluluğun ve huzurlu bir arkadaşlığın hislerini çağrıştırıyor. Bu nedenle de arkadaşlık ve dostluk anlamlarını üstleniyor. Meditasyon uzmanları sarının ve sarı tonlarının doğru oranda kullanılmasının insanlar arasındaki iletişimi güçlendirdiğini varsayıyor. İşte dostluk ve arkadaşlık ile alakalı olmasının bir diğer sebebi de bu.

Sarı Gül Ne Anlama Gelir? Sarı Gülün Anlamı Nedir?

Romantik bir ilişkinin, sevgilinin, arkadaşın ya da bir aile üyesinin her zaman hoşuna gideceği bir hediye vermek ister misiniz? Sizin için kutlamaların ve mutlu anların güzel çiçekleri sarı gülleri öneriyorum. Özellikle kırmızı güllerin oldukça fazla romantik anlamlar içermesinden ötürü, daha soft ve sağlıklı bir mesaj için enerjiyi yükseltecek sarı güller ön plana çıkıyor. Peki hediye edilecek bu çiçeğin anlamları nedir? İlk olarak dostluk diyelim.

1. Dostluk & Arkadaşlık — Sarı Gülün Anlamı

Bilinen en yaygın arkadaşlık çiçeğine sarı gül desek yanlış olmaz. Neden olmasın ki? Neşe var, heyecan ve macerayı çağrıştırıyor ve aynı zamanda destek mesajları da içeriyor. Dostunuz zor bir dönemden geçerken ona sarı güller gönderdiğinizi düşünün. Sadece düşüncesi bile o enerjiyi hissettiriyor. Biraz pozitifliğe ve ruhsal motivasyona ihtiyacı olan herkes için sarı güller ile bir iyilik yapabilirsiniz.

2. Mutluluk & Pozitif Enerji — Sarı Gülün Anlamı

İyimserlik ve pozitif düşünce sarı gülün anlamlarından biridir. Sarı gülün her yaprağında olumlu enerjiler vardır. Evet gerçekten de sarı gül taç yapraklarının ayrı ayrı özellikleri var. Anlamlar ile çok alakalı olmadığından burada yer almıyor ancak siz daha ayrıntılı bir bilgi araştırması yapabilirsiniz. Bir demet sarı çiçek mutluluğu simgelemez de ne simgeler?

sarı gül anlamı nedir? sarı gül ne anlama gelir?

3. Kıskançlık — Sarı Gülün Anlamı

Her güzel şeyin bir kötü yanı var gibi. Parlayan sarı tonlarıyla bu çiçekler romantik ilişkiler söz konusu olduğunda aldatma yani hayal kırıklığı, kıskançlık ya da bitiş anlamına gelebiliyor. Anlamlar Viktorya Dönemi’nden buraya kadar taşınıyor. Bunun ana sebebi sarı gülün ilk başlarda böyle güzel bir kokuya sahip olmamasından dolayıydı. Evet sarı güllere sonradan aroma kazandırıldı.

Merak ediliyor olabilir çünkü bugün hala geçerliliği olan çiçek anlamları Viktorya Dönemi’nden kalmadır. Viktorya Dönemi Çiçek Sanatı yazımdan dönem ile ilgili ilginç bilgilere ulaşabilirsiniz.

4. Güneşli Bir Günün Neşesi — Sarı Gülün Anlamı

En baştan beri söylediğim gibi sarı gül güneşli bir günün neşesini getirir. Altının rengini ve güneşin parlaklığını alan bu renk çoğu kişi için sıcak bir günün hissettirdiklerini anımsatır. Güzel günlerde görülmesi gereken bir çiçek buketidir. Neşelendirmek istediğiniz birine bu gülleri hediye edin. Bu kadar basit bir mutluluk kaynağı…

Özellikle kutlamalarda kullanımı yaygındır. Mezuniyet baloları, doğum günün partileri ya da güzel bir başlangıç haberini bu güller ile kutlayabilirsiniz. İyi dileklerinizi iletmenin en güzel yolu çiçek hediye etmektir. Canlı bir aranjman için de sarı gülden daha iyi bir seçenek yoktur. Yanında ayçiçeklerini de kullanabilirsiniz.

sarı gül anlamı nedir? sarı gül ne anlama gelir?

sarı gül anlamı, sarı gülün anlamı, sari gül anlami, sarı gül ne anlama gelir, sarı gülün anlamı nedir, sarı gül anlamı nedir, sari gul ne anlama gelir, sari gülün anlami, gül anlamları, gül anlamı nedir, güllerin anlamı, sarıgül anlamı, sevgiliye sarı gül vermek ne anlama gelir, sarı gülün anlamı ne

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir