Halatla dekorasyon fikirleri çoğu insan tarafından 2021’de oldukça beğenildi ve kullanımı birçok alana yayıldı. Rustik tarzı beğeniyorsanız büyük ihtimalle siz de evinizde dekorlar için halat kullanmaktan yanasınız. Aslında günlük hayatımızda ip oldukça basit bir madde. Bu yüzden halata yaklaşımlarda ipin klasik kullanım şeklinden kaynaklı bir uzaklaşma yaşanıyor. Ancak bu konuda yaratıcı olmak sizin elinizde.

Sadece kalın halatlardan da bahsetmiyorum, aynı zamanda ince halatlar ile çok şık görünüşler elde edebilirsiniz. Vazolar, saksılar, bardak altlıkları, duvar dekorları, kilimler ve lambalar gibi birçok yerde halat kullanılır. Örneğin uzun süredir kullandığınız bir şamdandan sıkıldınız mı? Halat ile bu şamdanı yenilemeyi bir düşünün. Bunun gibi birçok eski dekorunuzu yenileyebileceğiniz güzel bir yazı olacak. Eğer ilginiz var ve neler yapabilirim görmek istiyorum diyorsanız, bu yazıdan 2022 yılında da trend olacak güzel bir dekor önerisi almaya hazır olun…

Bu yazıda halatlar ile oluşturabileceğiniz birçok popüler dekor önerisi var. Hazırsanız, başlayalım…

1. Halat ile Saksıları Yenilemek – Halatla Dekorasyon Fikirleri

Artık görünümü klasikleşmiş, evin demirbaşı olmuş saksınızı yenilemenin zamanı gelmedi mi? Şöyle hem ucuz ve hem de bir o kadar etkili yöntem olsa güzel olmaz mıydı? Saksılarınızı halatlar ile kaplamayı deneyin.

Halatla Dekorasyon Fikirleri

2. Halattan Vazo Kaplama

İnce ya da kalın fark etmez, güzel bir şekilde özenle sarılmış vazolar muhteşem görünür. İhtiyacınız olan tek şey bir ip ve silikon. Bu şekilde çiçekler ön plana çıkıyor ve odak noktası haline geliyor.

Halatla Dekorasyon Fikirleri

3. Sarkıtılmış Saksılarda Halat Şıklığı

Bence saksılarda en iyi görünümü sarmaşık tipinde elde ediyoruz. Sarkıtılmış saksılara en çok yakışan da hasır ya da halat ipler oluyor haliyle.

Aynı zamanda eviniz için en uygun bitkiye henüz karar vermediyseniz Ev Bitkileri kategorisinden bitki bakımları, yetiştirme önerileri ve çiçek çeşitlerine göz atabilirsiniz. 🙂

sarkan çiçekler

4. Abajurlara Halat Sarmak

Basit ancak güzel bir proje için, sıkıcı ve gölgede kalmış abajurları halat ile sarmayı deneyin.

halat lamba

5. Halattan Rustik Halı Dekoru – Halatla Dekorasyon Fikirleri

Halatın birçok çeşidi var. Bunlar arasında evinize özellikle rustik bir hava katacak kilim yapmanıza yarayacak jüt ve sisal halatlar da yer alıyor. Güzel bir halat kilimi satın alabileceğiniz gibi kendiniz de yapabilirsiniz. Özellikle bir şömineye sahipseniz bu dekor fikri tam sizin için…

Halatla Dekorasyon Fikirleri
Halatla Dekorasyon Fikirleri

6. Halat Aynaları Hala Denemediniz Mi? – Halatla Dekorasyon Fikirleri

İster koridorda ister yatak odası ya da oturma odasında, her yerde güzel bir uyum yakalayabileceğiniz basit ve şık bir dekor önerisi.

Kaynak © Geneva Vanderzeil, A Pair & A Spare, 

7. Halat Sepet – En Sık Kullanacağınız Dekor

Özellikle hasır sepetlerin pahalılığından yakınıyorsanız ya da sade sepetlerinize bir dokunuş eklemek istiyorsanız bu özel yöntemi deneyin. Renk ve desen seçeneklerinde yaratıcılığınızı kullanın.

Halatla Dekorasyon Fikirleri

8. Halat Mumluk – Cam Mumluğa Halat Dokunuşu

Mumlar evin bütün aurasını değiştiriyor desek yalan olmaz. Eve istemediğiniz kadar sıcaklık ve aynı zamanda yaşam desteği katıyor. Tabi doğru şekilde kullanıldığı zaman… Harika kokulu dekorlarımızın bazıları oldukça sade görünüşte olabiliyor. Ancak bu durum çok ucuz bir şekilde tersine çevrilebilir. Bunlara özel dokunuşu sizin yapmanız gerekiyor. Tabii ki yaratıcılık size kalmış.

9. Halat Duvar Dekorları – Halatla Dekorasyon Fikirleri

Muhtemelen iplerden bu kadar güzel dekorlar çıkacağını düşünmüyordunuz. Kendi elleriniz ile üreteceğiniz bazı dekorlar nefes kesici olabiliyor. ve işte… Bu seçenekte tam olarak öyle.

10. Endüstriyel Görünümde Halat Aydınlatma Dekoru

Eskitme bir görüntü oluşturmanın en basit yolu halatları aydınlatmalar ile birleştirmektir. Birçok tarzı var. Mumlardan sonra apliklerin ya da kolye lambaların da halatlar ile muhteşem işler çıkardığını görmenizi isterim.

11. Halat ile Sandalye Yenilemek – Halatla Dekorasyon Fikirleri

Eski ve kullanımı zorlaşan bir sandalyenizi dönüştürmek için halat kullanabilirsiniz. Efekti o kadar etkili olacak ki görüntüsüne hayran kalacaksınız. Olduğu ortamın tüm havasını değiştirebilir.


Yeni yıla aileniz ve sevdikleriniz ile birlikte güzel bir sofrayla merhaba deyin! 2022 kutlaması için Yeni Yıl Sofrası önerilere göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir