Evini dekore etmeden önce her Koç burcu için 12 güzel madde var ve bunlar bir ev tasarımı için oldukça etkili fikirler. Evinizin yeni bir düzene, yeni bir tasarıma ihtiyacı olduğunu düşünüyorsunuz ancak nereden başlamanız gerektiğini bilmiyor musunuz? Bunun için burçlardan yardım almak hiç mantıksız değil. Yıldız falınıza göre evinizde neler yapabilirsiniz merak etmiyor musunuz?

Her burç farklı renk, doku veya stile ilgi duyar. Eviniz için iç kişiliğinizi nasıl ortaya koyabileceğinizi ve odaları nasıl dekore edebileceğinize yardımcı olacak ilham verici fikirleri paylaşmak için “BURÇLAR İÇİN EV DEKORASYONU” kategorisini açtım. Bu kısımda ünlülerin haritalarını okuyan astrologların kişiselleştirilmiş ipuçları da yer alıyor.

Şimdi gelelim asıl konumuz olan Koç burcuna. Koç burcu evinin etrafında genel olarak da çalışma alanlarında kırmızı ve ateş tonlu renkleri tercih etmelidir. Bu seçim sizi hem motive edecek hem de mutlu. Nötr, toprak tonları gibi tercihler ile mutsuz olmanız olasıdır çünkü kolay bir şekilde depresyona girebiliyorsunuz. Bu yüzden canlı renkler sizin için vazgeçilmezdir.

Sizin için evde konfor ve rahatlama alanları da önemli olduğu için yatak odası dekorasyonuna ekstra çaba harcamalısınız. Yatak odasında oluğu gibi mutfak ve yemek alanlarınızda kırmızı rengini bir köşede de olsa vurgu rengi olarak tercih edebilirsiniz. Kırmızı aynı zamanda iştah açan bir renktir. Bir koç burcu evini nelere göre dekore etmeli? Her sorunun cevabı ve alabileceğiniz harika ilhamlar için artık maddelere geçebiliriz.

1. Ateş Tonları Koç Burcunu Motive Eder

Koç burcu ateş grubu üyesidir ve bu yüzden de canlı ateş tonlarına çekimleri mükemmeldir. Ev içinde daha sessiz renk seçimleri sizin için sıkıcı gelebilir. Özellikle evinizde bir çalışma alanına sahipseniz bu alanda sizi mutlu ve motive edecek renkleri tercih edin.

2. Mimari Tarz: Modern -Koç Burcu

Koç burcu dekorasyon ile özellikle ilgilenmez. Bu evlerinde her şeyin basit olmasını sevdikleri için değil modern bir tasarımı mimarlara bıraktıkları için. Bu koç burcuna boş bir tuval gibi görünür ve istedikleri her şeyi söyleyip yaptırma fırsatı bulurlar. Dekorasyona yönelik olan bu yaklaşımları koç burcunun liderlik doğasını yansıtıyor. Genel olarak yaptırmaktan hoşlandıkları evler modern ve çağdaş görünümlü oluyor.

3. Çağdaş ve Modern Mobilya Seçimleri

Mimari seçimlerinde olduğu gibi mobilya seçimlerinde de çağdaşlığı ve görselliği asla elden bırakmazlar. Koç burcunun ateşini göz önünde tutarsak, evde metalik eşyalardan hoşlanırlar ve doğal taşları tercih ederler. Yine güçlü renklerde mermerler, Koç burcu için anlamlı bir seçim olur.

4. Cömert Arkadaş Çevresi

Koç burcunda doğan her insan seyahat etmeyi ve çevre edinmeyi sever. Arkadaşlıkları da harikadır. Coşku ve heyecanları yaşama sevincinizi artırır. Koç burcunun bu yaklaşımı ile evleri arkadaş çevresinin genişliği unutulmadan tasarlanmalıdır. Ailesi ve arkadaşları önemlidir. Onlarla eğlenmeyi, muhabbet etmeyi ve zaman geçirmeyi severler. Yemek alanlarında rahat ve geniş oturma alanları seçimi mantıklı olur. Aynı zamanda bir ateş çukuru etrafında güzel bir sohbet alanı oluşturma fikrini bir düşünün.

5. Beğeniler: Ateş -Koç Burcu

Konu ateş çukuruna gelmişken, koç burcunun ateş ile ayrılmaz bir şekilde ateşle bağlı olduğunu göz önünde tutalım. Bir alevin enerjisine sahip olan Koç, sadece enerjisini değil, ateşin rengini de sever. Koç burcunun yüksek ruhlu doğasını en mükemmel yansıtacak şey ateş, evde en rahatlatıcı unsur olur. Evin neredeyse her yerinde ateş dekorları kullanılabilir.

6. Yaratıcı Kişiliği Ortaya Çıkartacak Bir Oda

Son derece yaratıcı bir kişiliğe sahipsiniz. Eğer bunu hala ortaya çıkarmadıysanız kendiniz ile baş başa kalabileceğiniz canlı renklerle tasarlanmış kişisel bir oda düzenleyin. Burada sanatsal aktivitelere yönelmek hiç zor olmayacak.

Koç Burcu

Koç burcu çılgın bir tempodadır ve uzun geçen bir günün ardından kendi için rahatlatıcı bir alan arar. Özellikle bunun için bu sanatsal odaya ihtiyacınız olabilir. Siz son derece entelektüel ve yaratıcı bir kişilikte olduğunuz için bu odayı doldurmak hiç ama hiç zor olmayacak.

7. Macera Arayışını Evinizde Yansıtın

Dinamiği ve yeni eğlence arayışını seviyorsunuz. Burcunuz size maceracı bir kişilik getiriyor ve bunu evinizde göstermemeniz için hiçbir neden yok. Kafanızı dağıtmak ya da dünyadan biraz uzaklaşmak istediğiniz zamanlar için eviniz bu duruma hazır olmalı. Bu yüzden tasarıma biraz eğlence eklemek sizi mutlu edecek. Gerçekten rahatlamakta zorluk çektiğiniz bir zamanda sizi canlandıracak ama aynı zamanda rahatlatacak ve iyimser bir bakış açısı kazanmanıza yardımcı olacak. 

8. Minimalizm De Ne? Koç Burcu

Zengin ve canlı ana renkler gibi lüks de sizin için vazgeçilmez! Sonuçta lider bir burçsun ve bunun abartı ile alakası yok. Arkadaşlarınız “bu çok fazla” dediğinde evinizin bir saray gibi görünmesi gerektiğini anlamamış olacak, çok fazla diye bir şey yok. Bir koç burcu için maksimalizm her zaman öndedir. Elmaslar burcunuzun özel taşı. Bu yüzden fırsat bulduğunuz her yerde dekorunuza ışıltı katmak için parlak dekorlar kullanabilirsiniz.

Koç Burcu

9. Romantik Esintiler

Koçlar en tutkulu yıldız burçlarından biri. Bu inkar edilemez bir gerçek. Tutku ve romantizm onlar için doğal bir içgüdü. Yatak odasında romantik ve heyecan verici bir tasarım mantıksız olmaz bu yüzden. Belki en önemli tasarımı burada yapmalısınız. Çok ferah bir alan ve güzel ışık, çağdaş dokunuşlu tasarımlar ve modern mobilyalar, dağınıklığı ortadan kaldıracak bol depolama alanı ve elbette ki favori renk kırmızı, turuncu ve diğer ateş tonları ile dekore edilen bir yatak odasını terk etmek sizin için zor olabilir.

10. Meditasyon İçin Alan Bırakın -Koç Burcu

Zihninizi yönetmek ve gevşemek için bütün gün üzerinize çektiğiniz fazla ve kötü enerjiden kurtulmanız gerekebilir. Manevi olarak ya da farklı bir uygulama ile bunu yapabileceğiniz bir alana ihtiyacınız olacak. Fiziksel aktivitelerden kendinizi soyutladığınız zamanlarda kendinizi depresif ve sağlıksız hissedebilirsiniz. Bu yüzden bastırılmış enerjiyi serbest bırakmak için kendinizi canlandırmanız gerekli.

11. Senin İçin Hangi Renk Paleti Önde?

Neredeyse her maddede kırmızının tutkusunu ve ateş tonlarını söyledim. Bu renklerin yanı sıra bordo, yakut ya da mor da sizi motive edebilecek türden renkler. Koç burcu kendini yansıtmayı sever. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri de sıcak pembe, turuncu ve sarıyı kullanmaktır. Her canlı renk koç için güçlü bir renk seçeneğidir.

12. Rekabetçi Ruhunuzu Evinizde Sergileyin

Her şeyden önce Koç, savaşçı bir ruha sahiptir. Bu onun liderlik özelliği ile birleştiğinde motive edici bir kaynak olarak ortaya çıkar. Evde sizin için önemi olan savaşların, fetihlerin, hayattaki başarılarınızın temsili olan eşyalar sergilemek sizi mutlu edecektir. Şerefinize dair her detay ilham verici alıntılar, kupalar ya da hatıra ev aksesuarları sergilenmelidir. Ayrıca dekorasyonunuz için başarınızda etkisi olan her kitabı gösterebileceğiniz gösterişli bir kitaplık kullanabilirsiniz.


Blogdaki son yazılar;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir