Burçlara Göre Çiçekler

Burcunuz için en iyi ev bitkisini bulmak ve yaşam alanınızda kullanmak, evinizi daha fazla kişiselleştirir. Bir ev bitkisi seçmek için kişiliğinizi etkileyen yıldız burcunuzdan yardım almak aslında hiç mantıksız değil. Daha çok yardımı oluyor. Bitkilerin de bizim gibi çeşitli mizaçları, bakım rutinleri ve yaşam süreçleri oluyor. Bu nedenle seçeceğiniz bitki de sizin yaşam biçiminize uygun olmalı. Bitki seçerken evinizi kişiselleştirmiş oluyorsunuz ve bu seçenekleri daraltmanın bir yolu da burcunuzdan geçiyor. Eğer bitki için kararsızlığınız devam ediyorsa, yıldızların sizin için seçim yapmasına izin verebilirsiniz.

Ev bitkileri seçimlerinde bakımı kolay olanlar bir adım önde oluyor. Birçok dekorasyon bitkisinden ve güzel kokulu çiçek seçeneklerinden ilham almak için “Ev Bitkileri” kategorisini ziyaret edebilirsiniz!

Burçlara Göre Çiçekler

1. Kova: Huernia – Burçlara Göre Çiçekler

Zodyak aleminde en havalı burçlardan biri Kova. Bu yönden bakarsak aslında sıradan bitki takımı yerine böyle bir kaktüs çeşidinin hoşunuza gideceğini düşünüyorum. Karşılaşabileceğiniz bitkilerden farklı olarak romantik bir pencere önü bitkisi yerine daha çok bir film sahnesi bitkisine sahip olacaksınız. Bunun yanında kaktüsler, bakım konusunda sizin yanınızda olacak. Çok sulama ya da bakıma ihtiyaç duymazlar. Bu da sizin özgür ve rahat ruhunuza en uyumlu bitkilerden biri olduğunu kanıtlayabilir.

2. Balık: İnci Tanesi – Burçlara Göre Çiçekler

Bir Balık için, seçilebilecek en tatlı ve romantik bitkilerden biri İnci Tanesi. Sizin hayalperest ve çocuksu ruhunuza, bu bitki coşku ile karşılık verir. Küçük taneleri her yere dökülürken onu izlemek sadece eğlenceli değil aynı zamanda iç açıcı. Beyaz çiçeklerini açtığında kokusu da görüntüsü kadar büyüleyici oluyor. Güzel yanları böyle bitmiyor tabii, bakımı konusunda da sizi asla üzmez. Evdeki ışığa uyum sağlar. Sulamayı geciktirmenizi tolere edebiliyor.

3. Koç: Kaktüs – Burçlara Göre Çiçekler

Bakım konusunda en basit yolu izlemek gerekir Her zaman bitkinin çevresinde olamayabilirsin çünkü oldukça sosyalsin. Kaktüsler çöl bitkileridir. Bu bakımdan sulamaya fazla zaman ayırmanız gerekmez. Çöl bitkisi olması her ışıkta iyi yetişmeyeceği anlamına gelmiyor. Hemen hemen her ışıkta kendini gösterir.

4. Boğa: Para Ağacı

Güvenilir ve kararlı bir kişiliğe sahipsiniz. İşler yolundan çıkma eğiliminde olsa bile bırakmadan mücadele edersiniz. Para ağacı gibi bir bitki senin kararlılığın ile uyumlu çalışır. Ayrıca sakinleştirici bir etkisi vardır. İç tasarımınız ne tür olursa olsun bu bitki alana kolayca uyum sağlar. Çoğu durumda kendini idare edebilir, sakin bir bitki olarak sizi yansıtır.

5. İkizler: Hava Bitkisi – Burçlara Göre Çiçekler

Bir hava burcu olan İkizler için, hava bitkilerinden daha uyumlu bir bitki olduğunu sanmıyorum. Bu bitki kişiliğinize çok yakışıyor. Bağlanmayı ve hesap vermeyi sevmiyorsunuz, her türlü duruma ayak uydurabiliyorsunuz. Bunların hepsi ile hava bitkileri kolayca eşleşebiliyor. Bu eğlenceli küçük çiçekleri olan yeşil bitkilerin büyük kökleri olmuyor. Yani bağlanma konusunda çok istekli değiller. Çok iyi hava sirkülasyonu işlevini görürler. Çok yönlü olması yine sizinle uyumlu olduğunu gösteriyor. Artı olarak isminden de anlaşıldığı gibi çoğu zaman havada gelişirler ve bu yüzden bakımları da kolaydır.

6. Yengeç : Küstüm Otu – Burçlara Göre Çiçekler

Merhametli ve hassas bir kişiliğe sahipsiniz. Başkalarına yardım etmek için kendi ihtiyaçlarınızı yok sayabilirsiniz. Bu nedenle Mimosa Pudica, yani Küstüm Otu sizin için harika bir seçim olur. Bu bitkilerin en bilindik yanları, duyarlı olmalarıdır. Yapraklarına dokunduğunuzda kendini içine çekerler. Eğlenceli gibi görünmesin, tekrar tekrar yapıldığında bunun bitkiye zarar vereceğini bilmelisiniz. Sevgi dolu güzelliklerine pembe, sarı ve mor tonlarda minik çiçekler açarak güzellik katarlar.

7. Aslan: Yaprak Güzeli Begonya

Renkli bir kişiliğe sahipsiniz ve içinde bulunduğunuz her ortamın dikkatini üzerinize nasıl çekeceğinizi biliyorsunuz. Bu yüzden dikkat çeken güzellikte olan bu bitki tam size göre. Bu bitkiler kim olduğunuzu sergilemenize ve ev tarzınızı vurgulamanıza yardımcı olur. Özellikle diğer bitkiler ile çevrili olan bir alanda, oraya hakim olma eğilimleri vardır. Genellikle de dikkati kolayca çekerler. Ayrıca her zaman kendine yeten yapıya sahiptir. Az ilgi ile bile dikkat çekici görünür. Çok az bakım gerektiren bu bitki, bağımsız kişiliğiniz göz önünde tutulduğunda mükemmel bir seçim oluyor.

8. Başak: Dua Çiçeği

Her şeye belirli bir şekilde sahip olmayı seviyorsunuz. Bu özellikleriniz dua çiçeği ile ilişki kurmanızı sağlayacak. Popüler bir ev bitkisi seçimidir. Birkaç çeşidi vardır, bu yüzden zevkinize uygun bir tane bulmanız kolay olacaktır. Geceleri yaprakları dua ediyormuşcasına katlanır. Düşüncelerinizle baş başa kalmaktan hoşlanan birisiniz ve bu bitkinin doğasını bu yüzden anlayabilirsiniz. Bu bitki diğerleri gibi bakımı kolay bir bitki değildir ancak ayrıntıcı ve titiz kişiliğiniz onu yalnız bırakmayacaktır.

9. Terazi: Barış Çiçeği

Huzurlu, uyumlu ve güzel şeylerden hoşlanıyorsunuz. Modern bir ev ile beyaz zambaklardan daha uyumlu hangi bitki olabilir? Ayrıca dengeyi ve adaleti seven ve destekleyen yanınızı evinizde en iyi yansıtacak olan bitkidir.

10. Akrep: Sinekkapan Bitkisi

Bu bitki seçimi göz korkutucu ve oldukça gizemli görünebilir. Bu yüzdendir ki bir Venüs Flytrap sizin için harika bir eş olur. Bu bitkiler neredeyse herkes tarafından bilinirler ancak korkutucu bir yan sergilemesi nedeniyle genellikle ev bitkileri olarak düşünülmezler. Aslında yaydıkları mavi esrarengiz ışıkları haşeratı çekme eğilimindedir ve sizi böyle dertlerden kurtabilir.

11. Yay: Paşa Kılıcı

Umursamaz davranışlarınız ve farklı bakış açılı kişiliğiniz nedeniyle, bir yılan bitkisi eviniz için çok uygun. Bu bitkilerin boyu oldukça uzundur ve bakımları da bir o kadar kolaydır. Her zaman hareketli biri olan ve seyahat etmeyi seven kişiliğiniz ile kolayca hayatta kalabilecek bir bitkidir. Umursamazlığa ve bakımsızlığa tolerans gösterirler. Bonus olarak iyi şansı temsil ederler. Bu sizin sınırsız iyimserlik duygunuzla iyi bir eşleşmedir.

12. Oğlak: Ardıç Bonsai

İnatçı ve geleneksel bir kişiliğe sahipsiniz. Sıkı çalışmaya her zaman çok değer veriyorsunuz. Bu da sizi bu bitki için oldukça harika biri kılıyor. Bonsai, bir ağacın şeklini taklit eden küçük bitkilerdir. Yetiştirme teknikleri titizlik gerektirir. Budama yapmak, köklerini küçültmek ve daha birçok bakıma ihtiyaç duyarlar. Kolay gibi gelebilir ancak gerçek bir çalışmayı gerektirir. Bu yüzden sizin için inanılmaz bir seçim olur.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir