Şubat Ayı

2021 Şubat

(Güncellendi.)

Kategori: Aylık Öneriler

Aslında 2022’de beklenen trendler için en taze haberleri 2022 Trendleri yazımda paylaşmıştım. Ama bu yazıda Şubat ayı için trendlerden tercihte bulunacağım. Tabi sadece trendler değil, her ay olacağı gibi bir tane de kendin yap dekor önerisi ekleyeceğim.


2022 Şubat Ayı Kaç Çekiyor?

Şubat geçen yıl takvimde olan estetik görüntüsü ile bakana mutluluk veriyordu. Bu yıl öyle olmasa da şubat ayı bu yıl bitmeyen Ocak ayından dolayı yine mutluluk veriyor.

şubar ayı, 2022 şubat takvimi

Geçen yıllarda hepimiz evlerimizde her zamankinden fazla zaman geçirmek zorunda kaldık. Böylece bazı şeylerin daha çok farkına varmış olduk. Bunlardan biri de evdeki tasarım ve dekorlarda seçtiğimiz renklerdi. Ev içinde kalınca keşke dediğimiz bir detay var. Güzel bir manzaraya ya da yeşil bir bahçeye sahip olmayı çok istedik. Tabi bunu fark etmek için böyle bir duruma düşmeye ihtiyacımız yoktu aslında. Güzel bir manzara ya da yeşil ile dolu bir güne başlamak insanın ömrünü uzatıyor resmen.

Aslında ev içinde mutlu olmak için ruhu dinlendiren birkaç doğru seçim yapmak yeterli.


Şubat Ayı İçin Renk Önerisi

  • Canlı Sarı & Gri
Şubat Ayı

Bu yılın evdeki renk trendleri arasında yeşil ve yeşilin tonları, sarı ve gri kendini gösteriyor. 2020 yılında maviyi tercih etmişti Pantone. Mavinin huzuruna ihtiyacımız olan bir yıldı çünkü. 2022 Pantone renk seçimleri arasında ise gri ve sarı var. Canlı sarı bu yıl güneş gibi doğuyor evlere. Diğer tercih olan gri hem sarı ile hem de yeşil ile farklı bir kombinasyon oluşturuyor. Bence bu iki renk dekorasyona sade bir şıklık getiriyor. Pantone renk seçimlerine Şubat ayı, yani bu konseptteki ilk yazımda yer vermek istiyorum.

Sadece dekorasyon için değil, Pantone, moda ve sanat için de geçerli olan bu renk seçimlerini pandemi sürecinden etkilenerek belirlemiş. Yani renk seçimlerinde herkesin bilmesi gereken psikolojik etkileri her zaman göz önünde tutuyorlar.


Şubat Ayı
  • Sarının insan üzerindeki etkisi: İyimserlik ve canlılık
  • Grinin insan üzerindeki etkisi: Sakinlik, esneklik ve özellikle istikrar

Şubat “Kendin Yap” Dekor Önerisi

Ağaç Dalları ile Çerçeve

Kuru ağaç dallarını dekorasyona özellikle katma fikrini hep çok sevmişimdir. Bana kuru dallar huzur verir. Soğuğun ve kuru dalların bol olduğu bu Şubat ayında, kendin yap dekor önerisi olarak ağaç dallı çerçeveyi öneri olarak sunuyorum. Benim gibi doğayı eve taşımayı seviyorsanız denemenizi tavsiye ederim çünkü yapımı güzelliği ile ters orantılı. Oldukça az emek istiyor.

  • İhtiyacınız olan basit 3 çerçeve, sıcak tutkal ve ağaç dalları.
  • Çerçeveleri kendiniz hazırlamak isterseniz, ahşap parçaları ya da kullanabileceğiniz parçaları sıcak tutkal ile yapıştırabilirsiniz. Daha sonra isterseniz ahşap boyası ile boyayabilirsiniz.

Şubat Özel Sanat Çalışması

2021 Şubat, kolay sulu boya çalışması

Kolay Sulu Boya Çalışmaları yazımdan Şubat ayına en uygun sulu boya çalışmasını seçmek istedim. Hem başlangıç seviyesinde kolay bir çalışma hem de yaparken aşırı eğleneceğiniz bir seçim bu. Stresinizi atmak, depresyonu engellemek, mutlu olmak ve daha birçok şey için fırçaları elinize almanızı tavsiye ederim.

Şubat Müziği

Taylor Swift – Willow

“Willow”, Taylor Swift’in dokuzuncu albümü “Evermore” single’ı. 

The more that you say, the less I know
Wherever you stray, I follow
I’m begging for you to take my hand
Wreck my plans, that’s my man


2021 Şubat, 2021 Şubat, şubat ayı kaç çekiyor?, şubat ayı renk önerileri, şubat ayı dekorasyon önerileri, şubat, film önerisi, müzik önerisi, duvar kağıdı önerileri

Şubat Ayı Film Önerisi

Last Christmas (Bir Şans Daha)❄️?❄️☃️❄️

Game of Thrones’un Khaleesi’si, ejderhaların annesi, Andallar’ın ve ilk insanların kraliçesi, Yedi Krallık’ın hükümdarı Emilia Clarke’ın başrolünde yer aldığı Last Christmas?, biraz eğlenceli biraz duygusal bir Noel filmi. Boş zamanda şöyle güzel, sakin bir film açayım da izleyeyim filmi bence. Film boyunca iyi hissedeceksiniz ancak sonunda sizi duygusallık beklediğini söylemek isterim.

Film konusu olarak, başrol Kate (Emilia Clarke) geçen Noel ciddi bir hastalık geçiriyor ve hayatını biraz umursamaz yaşamaya başlıyor. Bu yıl Noel yaklaşırken Tom (Henry Golding) ile tanışacak ve sonrasında gelişen olayları izleyeceğiz.


Şubat Duvar Kağıtları

Şubatın serin havasına yakışacak, baktığınızda gözünüzü şenlendirecek duvar kağıtları işte burada?


Yazılardan anında haberdar olmak için Kavunlu Instagram hesabını takip etmeyi unutmayın ?

Önümüzdeki ay görüşmek üzere! ?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir