2020 Yatak Odası Trendleri

Çoğu insan, yatak odasının dekorasyonuna yeterli önemi vermiyor. Kafamızda, gelip yatıyorum sanki olsa ne olur olmasa ne olur diye bir düşünce oluşabilir. Bence, bu düşünce tamamen yanlış. Yatak odanıza yeterli özeni gösterip sakin ve huzuru hissedebileceğiniz bir alan oluşturmalısınız. Bunlara en çok burada ihtiyacınız olacak. Evde konforu en çok hak eden yer yatak odasıdır.

Ben de yatak odamda sakinliğe ulaşmak istiyorum fakat ne yapacağımı bilmiyorum diyorsanız, size cevabım çok çaba harcamanıza gerek olmadığı olacak. Sadece nevresimlerinizi değiştiriyor olsanız bile yatak odanıza fresh bir görünüm sağlarsınız. Yatağınızın üzerine asacağınız bir tablo, yeni bir battaniye, yatak odasına oturma alanı oluşturmak, ihtiyacınızı karşılayacaktır. 2020, anlamlı ve güzel bir dekora sahip pratik bir mekan yaratmakla ilgili olacak. 

Yatak odanız uzun bir günün ardından geri çekilecek kişisel bir cennettir, bu nedenle seçtiğiniz iç tasarım ve yatak odası dekoru bunu yansıtmalıdır. Geleneksel estetikten modern stillere kadar, yatak odası tasarımınız kişiliğinizi ifade etmek için çeşitli formlar alabilir. 

2021 Trendleri Neler?

1.Başucu Kitaplığı

Yatağınızın başucuna bir kitaplık ekleyerek daha konforlu bir alana sahip olabilirsiniz. Özellikle uyumadan önce kitap okumayı seven biriyseniz, bu sizin için mükemmel olacaktır. Komidin üzerinde biriken kitaplardansa, düzenli bir şekilde kitaplığınızda dursun. Yeni aldığınız okumak için can attığınız ancak sürekli gözünüzden kaçan kitaplarınızı buraya ekleyin, böylece unutmamış da olursunuz.

2020 Yatak Odası Trendleri

2.Doğal Ahşap Vurgular

Tamamen beyaz bir yatak odası dekorasyonu seviyorsunuz veya hali hazırda sahipsiniz. Bu odaya biraz sıcaklık katmak istiyorsanız, ahşap vurgular biçilmiş kaftan.

Beyazı kırmak için dolaplarınızın kapısını ahşap ile değiştirebilirsiniz. Yatak başlığınıza ahşap görünüm kazandırabilirsiniz. Ya da komidininizi ahşap bir sehpa ile değiştirebilirsiniz. Ahşabın beyaz ile uyumunu eminim siz de çok seveceksiniz.

2020 Yatak Odası Trendleri

3.Cesur Olun

2020, cesur desenli perde kullanımı, duvar kağıtlarını tablolar ile eşleştirmek için mükemmel bir zaman. Çiçek baskılı duvarlar, pembemsi renkli yataklar, yastıklar veya kilimler yatak odanıza ekstra bir hava katar.

2020 Yatak Odası Trendleri

4.Şık Murphy Yatağı

İyi bir küçük yatak odası stratejisi: Bir butik otel gibi düşünün. İyi bir aydınlatma sağlayın. Murphy yatağınızı odanıza ekleyin. Katlanır yatak kullanmak istediğinizde alandan tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

2020 Yatak Odası Trendleri

5.Rahat Alan Yaratın

Yatak odanızı daha rahat ve dinlendirici hale getirmek için dahil edebileceğiniz farklı unsur var. Duvar boyası ve duvar kağıdı için sakinleştirici pastel ve diğer açık renkleri seçin. Kabarık battaniyeler, yastıklar, on kat daha kolay uykuya dalmanızı sağlayan somut konfor ve sıcaklık katar.

2020 Yatak Odası Trendleri

6.Akıllı Aydınlatma Sistemi

Akıllı ev teknolojisi gerçekten başlıyor ve akıllı aydınlatmayı kullanarak bu teknolojinin bazılarından yararlanabilirsiniz. Alanda belirli bir ambiyans yaratmak için ışıkların parlaklığını ve rengini ayarlayabilirsiniz. Aydınlatma aydınlatması da yatak odası tasarımlarının çok önemli bir parçasıdır. Daha ince bir yatak odası tasarımı tercih etseniz bile, her zaman yatak odanızın açıklama parçasını aydınlatmayı yapabilirsiniz.

2020 Yatak Odası Trendleri

7. Çiçekler

Son birkaç yılda çiçekli dekorasyonlar öne çıktı. Fresh yeşillik odayı aydınlatmanın önemli bir parçasıdır. Bu yıl seçilen bitki fresh çiçekler. Bir zambak veya dracaena almayı düşünebilirsiniz. Aynı zamanda bunlar için duvar kağıdı da kullanabilirsiniz!

2020 Yatak Odası Trendleri

8. Oturma ve Okuma Köşesi Oluşturun

Yatak odanız sadece uyuduğunuz yer değil, aynı zamanda okumak, rahatlamak ve bazen çalışmak için gittiğiniz yerdir. Tüm bunları güzel bir oturma alanı veya okuma köşesi ile yapabilirsiniz. 

Yatağınız uyku için harikadır, ancak bu odada okumak ve çalışmak için farklı bir alana ihtiyacınız olabilir. Gün içinde kitap okumak ve gevşemek için özel bir alan arıyorsanız, oturma alanı fikrini bir düşünün derim. Okuma köşenizi bir pencereye yakın olarak ayarlayabilirsiniz. Çok daha sakinleştirici ve rahatlatıcı olacaktır.

2020 Yatak Odası Trendleri

9. Hasır Mobilyalar

Son olarak, bir renk paleti ve doğal malzemeler kullanıldığında, hasır veya rattan mobilyalar bu yıl büyük bir geri dönüş görüyor. Bunu ilginç komodinlerle veya hatta yatak odanızın aydınlatmasına dahil edin. Alternatif olarak, hasır saklama sepetleri bu tasarım trendini uygularken pratiklik kazandırmaya yardımcı olur.

2020 Yatak Odası Trendleri

Özetlemek gerekirse, 2020 yatak odası tasarımları büyük ölçüde nostalji ile geriye bakarken, pratik araçlar açısından birkaç fütüristik eklemeyi içeriyor. En büyük eğilim ise, gerçek bitkiler ve hasır gibi malzemeler ile dış mekanı içe getirmektir.

Ayrıca,

  • 2020 Banyo Trendleri yazımı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.
  • Küçük Oda Dekorasyonu / Öneriler yazıma buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
  • Balkon Tasarım Önerileri yazıma buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
  • 2020 Mutfak Trendlerini buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

2020 Yatak Odası Trendleri, 2020 Yatak Odası Trendleri, 2020 Yatak Odası Trendleri, 2020 Yatak Odası Trendleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir