Yatak Odası Dekorasyon

Yatak Odası Dizayn — Her Stile Uygun Fikirleri Siz De Öğrenin

Yatak Odası Dizayn

Biliyorsunuz, ev içinde yatak odaları kadar çok yönlü kullanışı olan bir alan daha yok, haliyle dekorasyonuna da özen göstermek gerekiyor. Yatak odanızı evinizde uyguladığınız stile uygun tasarlamak için bugün her stile uygun yatak odası dekorasyon fikirlerinden bahsedeceğim.

En rahat, en sessiz anlarımızı dünyadan uzakta ve yalnız olarak geçirdiğimiz yerin tasarımı ve en doğru kullanışa ulaşmak için biraz bilgi edinmekte zarar yok. Tasarım yönü ne olursa olsun bu maddeleri yatak odanızda rahatça deneyebilirsiniz. 2020’de trendleri görmek için 2020 Yatak Odası Trenleri yazıma göz atabilirsiniz.

Yatak Odası Dizayn, mavi yatak örtüsü, yatak odası tv

Küçük Alan Depolama

Aldatıcı geniş görünümü elde etmenin anahtarı, tavanı ve duvarları keskin, temiz beyaza boyamak. Küçük alanlarda uygulayabileceğiniz bir başka şey ise depolama alanlarını doğru şekilde ayarlamak. Küçük bir yatak odanız varsa veya dolaplarınız yetersizse hem şık hem işlevsel olacak eski bir giysi rafı kullanın.

Statement Başlık

Sade beyaz duvarlara mimari ilgi eklemek için güzel bir yatak başlığı seçin. Bu başlığı kendi imkanlarınız ve zevklerinizle kolayca hazırlayabilirsiniz.

Bir Duvarı Boyayın

Küçük yatak odasını daha ferah hissettirmek için tavanı ve yan duvarları farklı tonlarda boyayabilirsiniz. Odaya biraz ilgi katmak isterseniz 3D duvar kağıtlarını deneyin.

Doğal Ahşap Vurgular

Beyaz boyalı tahta duvarlardan beyaz astarlı bir sandalyeye, yumuşak ve hoş beyaz yatak örtülerine kadar çeşitli beyaz tonları ahşap üzerinde ya da ahşap ile birlikte kullanabilirsiniz. Ahşabın sıcaklığını içe aktarmak için orijinal depolama dolap kapısını doğal ahşap bir kapı ile değiştirebilirsiniz.

Dokulu Nötrler

Duvarlar için yatıştırıcı ve dokulu bir duvar kağıdı, dokuma bir yatak başlığı ya da rattan sepetler ile ek doku katmanlarını odanıza getirebilirsiniz.

Yamaçlar İçin Shiplap

Beyaz shiplap duvarlar eğimli duvarlara boyut ve ekstra sıcak bir atmosfer katar. Eğer shiplap kaplama kullanırsanız bir öneri olarak fener ışıklar kullanın. Geceleri duvarlarda yumuşak gölgeler oluşturarak o güzel etkiye katkıda bulunur. Shiplap kaplama aslında çiftlik evi tarzının vazgeçilmez unsurudur. Genelde beyaz tercih edilir fakat koyu tonları ve soluk renkler ile de mükemmel oluyor bence. Ayrıca nostaljik bir havası da var.

Manzaralı Duvar

3D duvar kağıtları ya da bir manzara resmi çizmesi için birilerini bulmaya çalışmanın zamanı çoktan geçti. Artık büyük ölçekli yapıştırılan manzaralı, dokulu ve desenli duvar kağıtları satılıyor. İstediğinizi seçip deneyin, beğenmezseniz başka bir tane alın, deneyin. Çıkarılması da kolay çünkü.

Peluş Halı Döşeyin

Aslında ayağınızın altında süper yumuşak bir halı varken terliğe falan ihtiyacınız yok. Bu yüzden evde her zaman favorim yumuş halılar olacak. Daha rahat bir doku için ekstra battaniyeleri de dokuma sepette göz önünde depolamayı deneyin.

Zeminleri Boya

Cansız bir döşeme durumunuz varsa, boyamak zaten kaçınılmaz. Unutmayın ki bunu yapmak bütün odanın havasını değiştirecek. Küçük bir değişim olmayacak. Bu yüzden hiç üşenmeden yapmanızı tavsiye ederim. Özellikle bu aralar koyu renkler zeminlerde çok şık oluyor.

Perdeleri Değiştirin

Yeni perdeler takarak odanın görünüşünü komple değiştirebilirsiniz. Zemine veya pervaza çarpacak kadar uzun bir perde seçin. Perdeleri doğru kullandığınızda büyük bir değişim elde edersiniz.

Lüks Dokunuşlar

Burası sizin alanınız, bu yüzden zengin döşemeli bir yatak başını ve yünlü koyun derisi bir halıyı bu alan hak ediyor. Bizim de bir şarj istasyonuna ihtiyacımız var ve burada biraz lüks kullanmak hiç de olanak dışı değil.

Komodininizi Değiştirin

Başucu sehpası gibi hareketli bir rafla, küçük bir yatak odasında önemli bir yerden tasarruf edebilirsiniz. Bunun yanında değişikliğe gitmek için salıncak rafları da deneyebilirsiniz.

Çizgili Yatak Örtüleri

Taze çarşaflar, yastıklar ve püsküllü bir battaniye kullanmak nötr bir zemini yükseltir yani aslında nötr bir odaya sahip olursunuz. Çizgili örtüler de nötr alanlara biraz desen katmak için mükemmel tercihlerdir. Kolayca uyum sağlarlar.

Sanatı Başlık Olarak Kullanın

En sevdiğiniz parçayı sakin bir ortamınız varsa burada vurgulayın. Nötr duvarlar, halılar ve yatak takımları kullanılan bir yatak odasının odak noktası için büyük ölçekli sanat eseri mükemmel bir vurgudur.

Yatak Odası Dizayn

Beklenmeyen Aydınlatmayı Deneyin

Yatak odanıza biraz ruh hali aydınlatması ekleyin. Alevsiz mumları, fenerleri ya da tasarım aydınlatmaları deneyin.

Oturma Alanı

İşte hem büyük yatak odalarında hem de stüdyo dairelerde eşit derecede işe yarayan bir fikir: Küçük bir masanın yanına, yatağın ayak ucuna rahat bir koltuk veya rahat bir sandalye yerleştirin. Romantik bir ışıklandırma ile vazgeçilmez alanınız olmaya aday.

Renk Katın

Bir parça mobilyayı odadaki renk paletinin dışında bir renge boyayın. Yeni boyanmış mobilyalar beklenmedik şekilde yenileniyor ve yeni masraflar etmenize engel oluyor.

Sessiz Renk Paletleri

Yatak odaları yatıştırıcı ve rahatlatıcı olmalı ve kullanılan renk paletleri bunu kesinlikle yansıtabiliyor. Hatta en etkili olanı renk kullanımı desek yalan olmaz. Geçmişte de yatak odasında berrak beyaz boya seçimi popülerdi. Popülerliğini asla kaybetmiyor.

Vintage Dokunuşlar

Yıpranmış panjurlar, yatak odasına eski püskü şık bir hava katıyor. Komodin veya basamak olarak antika bir sandık kullanın, yatak başlığının yerine eski bir kapı koyun veya duvarlarınızı çerçeveli vintage işlemeli mendiller, haritalar veya botanik tasarımlarla süsleyin.

Yatıştırıcı Yeşil Beyaz Yatak Odası

Hedefiniz yatıştırıcı bir alan yaratmak ise, paletiniz için yeşil ve beyazı düşünün. Yeşilin insanlar üzerindeki etkisi sakinleştirici ve dinlendirici oluyor zaten. Yeşil Dekorasyon yazımda da yeşilin bizim ve evimiz üzerindeki birçok etkisini paylaşmıştım. Yeşil ve beyaz kullandığınızda, sonuç olarak zihninizi yenileyen ve yatıştıran bir oda elde edersiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.