Bugün hala geçerliliğini devam ettiren çiçek anlamlarına, turuncu gül anlamı ile devam ediyoruz. Çiçekler, duyguları ifade etmenin en basit yollarından biridir. Sevgimizi aktarmanın çok değerli bir yolu, net bir dildir. Turuncu, kırmızıdan sonra en çok tercih edilen renklerden sayılıyor. Özellikle günümüzde popülerliği artarak devam ediyor ve buna hak vermemek elde değil. Turuncu gülün verdiği enerji sizi kendine çekiyor. Bence anlamları da mükemmel olan turuncu gülleri bu yazı ile çok sevecek ve bir sonraki çiçek aranjmanınızda yer vereceksiniz.

Turuncu Enerjisi

Turuncu güller görünüş olarak ilgi çekicidir, pozitifliği çağrıştırır ve diğer güllerden onu ayıran patlayan rengi sebebiyle enerji ile eşleşir. Biz turuncuyu nerede görsek içimizde doğan coşkuyu hissederiz ki bunun güzel bir gülün üzerinde olması duygularımızı iki katına çıkarır. Hele ki kırmızı gülden sonra aşkın güzel bir temsilcisi olması, onu daha da özel hale getirir.

turuncu gül anlamı, gül anlamları, turuncu güller, gül resmi

Çiçekler arasından hediye etmek için eğer gülü seçtiyseniz, renklerine göre anlamlarını bilmeniz gerekebilir. Her çiçekte ve çiçek renklerinde olduğu gibi güllerin de farklı farklı anlamları var. Bu yüzden bilmeniz gerekebilir diyorum. Çünkü vermek istemediğiniz bir mesajı anlamını bilmediğiniz bir çiçek ile iletebilirsiniz. Yanlışlıkla verilen mesajlar daha sonra sizi zor durumlara sokmasın diye çiçek anlamlarına şöyle bir göz gezdirmekte fayda var. Sadece güller için değil, diğer birçok çiçek için de aynı şey geçerli. Hediye edilebilecek muhteşem çiçeklere ve onların eğlenceli anlamlarına Çiçekler ve Bitkiler kategorisinden ulaşabilir ve çiçekler hakkında daha ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz.

Aslında güller dünya çapında çok net bir dile sahiptir. Yüzlerce hatta binlerce yıl boyunca en çok tercih edilen çiçeklerden biri olmuştur. Ancak aşkın ve sevginin temsilcisi olarak kabul gören güller renklerine göre farklılıklar gösteriyor. Öyleyse artık turuncunun enerjisiyle, dostluğu ve pozitifliği çağrıştıran turuncu gülün anlamına geçebiliriz.

Turuncu gül ne anlama gelir? — Pozitif Enerji

Turuncu güller, dostlar ve arkadaşlara hediye etmek için vazgeçilmez bir seçimdir. Başarıların kutlanmasında, enerjinin çoğaltılmasında ya da neşeyi paylaşmakta turuncu güllerin üstüne yoktur diyebiliriz. Böyle zamanlarda en doğru tercih, güzel bir turuncu gül buketidir. Aslında tek başına da yeterli olur.

Turuncu Gül Anlamı

 • Turuncu gül, neşeyi iletir. Pozitiflik kavramı ile ilişkilidir.
 • Turuncunun enerjisini paylaşır, heyecan verici anlamını taşır.
 • Dostluk ve arkadaşlığı içten yaşadığınızı gösterir. Ama dikkatli olmak gerekir çünkü o güzel arkadaşlığın romantik bir aşka dönüşmesini de simgeleyen bir çeşidi bulunmaktadır.
 • İlgi çekicidir. Diğer güllerden ayıran bu özelliği sayesinde turuncu güle “ilgi odağım sende” anlamı katar.
 • Sunduğu mükemmel renk güneşin doğuşunu ve bununla birlikte büyümeyi çağrıştırır. Bu yüzden devamlılığı olmasını istediğiniz bir şeyi göstermek için turuncu gül hediyesi kullanın.
 • Doğu felsefesine göre turuncu güller yaşam enerjisi ve cinsellik ile eşleşmiş ikinci çakraya karşılık gelir. Turuncu güle gençleştirilmiş bir enerji, çekici ve yaratıcı anlamlarını katar.
 • Biri ile aranızda çok güçlü bir çekim varsa ona turuncu güller hediye edebilirsiniz.
 • Parıldayan gün batımını düşündüren rengi yaz akşamlarını andıran hisleri, arzuyu ve tutkuyu iletmenizi sağlar.
 • Karşınızdaki kişinin hayatındaki başarıları kutlamak, sevincinizi ifade etmek ve onun için heyecan duyduğunuzu göstermek için turuncu güller kullanabilirsiniz. Örneğin mezuniyet için çok tatlı bir çiçek seçimidir.
 • Ayrıca beynimizde portakalın sıcak duygusu ile eşleşir ve bu da bizde coşku hissini uyandırır. Bu nedenle düğünlerde ve özellikle de sonbahar kutlamalarında mükemmel bir seçim olur.
 • Tutkulu turuncu alevin rengidir. Bu yüzden de arzuyu temsil etmesine şaşırmamak gerek…
 • Çok bilinmeyen bir diğer anlamı ise gururdur. Yani aslında sizin için gurur değil daha çok pes etmemesi, zorluklara karşı diz çökmeden dik durması gerektiğini düşündüğünüz birine turuncu güllerden oluşan bir aranjman hediye edebilirsiniz.
turuncu gül anlamı, gül anlamları, güller ve anlamları, turuncu

Şimdi…

Yakınlarınızda biraz enerjiye ve ilgiye ihtiyacı olduğunu düşündüğünüz biri varsa, ona turuncu güller almak için güzel bir gün! Sevdiklerinizi mutlu etmenin, sevindirmenin hiçbir zararı yok. 🙂


turuncu gül anlamı, turuncu gül, turuncu gülün anlamı, turuncu gül ne anlama gelir, turuncu guller, turuncu çardak gül anlamı, gül turuncu, kavuniçi gül, turuncu gülün anlamı ne, turuncugül, güllerin renklerinin anlamı, gülün anlamı nedir, gül renkleri ve anlamları, tek gülün anlamı, gülün anlamı ne, gül ne anlama gelir, gül rengi anlamları, gül çiçeği anlamı

Çiçekler ve anlamları ile yakından ilgiliyseniz birçok farklı çiçeğe ve hakkında çokça güzel bilgiye Çiçekler ve Bitkiler kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir