Trend

Pinterest’e göre 2021’de göreceğimiz en büyük trendler neler? Pinterest’e göre 2021 iç tasarım trendleri, bir miktar 2020’ye göre şekilleniyor. Söz konusu Pinterest olunca her konuda en güncel haberleri bulmamız zaten olası bir durum. İster iç tasarım ister aşçılık için yeni şeyler, her konuda ilham almak için Pinterest’i kullanabilirsiniz. Artık hepimiz evde daha fazla zaman geçiriyoruz ve tam bu yüzden zamanımızı iyi değerlendirmek istiyoruz. Yeni şeyler öğrenmek için daha fazla zamana sahibiz.

Bu platformda keşfetmeye başlayınca, aslında basit görünen bu eylem ile, yaratıcı fikirlere ulaşabilir ve gününüzü kolayca güzelleştirebilirsiniz. Özellikle el işi dekorlara özel bir merakınız varsa birçok tasarımı aynı yerde bulabilirsiniz.

trend, ayınlatma, sarı lamba, veranda aydınlatma

Pinterest’te en sevdiğim özelliklerden biri ise sevdiğiniz içeriğe benzer olan tasarımlara kolayca erişebiliyor olmak. Sizin ilginizi çeken bir içerikten yola çıkarak aynı tarzda birçok örnek sunuyor.

Bu platformda şu an aynı zamanda 2021 için iç tasarım trendleri de yer alıyor. Çünkü birçok iç mimar blog içeriklerini burada paylaşıyor. Dünya genelinde 2021 için bazı trend tahminlerini sizler için bir araya getirdim.

*Ayrıca şu an okuduğunuz yazımda sadece Pinterest derlemeleri yer alıyor. Siz 2021 renkleri, kumaşları ve daha fazlası için 2021 Yılı İçin Beklenen İç Tasarım Trendleri yazıma göz atmayı da unutmayın…

Keyifli okumalar!

1. Dokulu, Kat Kat Halılar

2021’e 10 gün kalmışken yeni yıla, yeni yılın trend halıları ile başlangıç yapalım. Önümüzdeki yıl kat kat halılar, hem konfor getiriyor hem de göz zevkimizi yeterince doyuruyor. Katmanlı halılar odadaki doku arayışını tamamen üstleniyor. Bu yumuş halılar 2020 yılını bitirmek için tam da aradığımız kutlama olabilir!

dokulu halılar

2. Her Alana Daha Az Kapı Trend

Açık kat planları 2021 için daha fazla ilgi çekici olmaya başlıyormuş Pinterest’e göre… Kapalı kapılar 2021’de açık planlara yer açıyor. Özellikle kıyafet dolapları için ofis modunda bir giyinme odasının mükemmel olacağını tahmin ediliyor.

trend, yatak odası dekorasyonu, cam duvar

3. Zıt Renkte Mobilyalar

Biliyorsunuz ev içinde canlı renkler kullanmak cesaret istiyor. Buna bir de zıtlık eklemek daha fazla cesarete ihtiyaç demek oluyor. Tabii siyah ve beyazdan bahsetmiyorum… Canlı zıt renkler 2021 iç tasarımında karşımıza çıkacak bir trendmiş Pinterest’e göre. Renkler ile aranız iyi ise bu sene sizin yılınız olacak gibi.

4. Yeni Galeri Duvarları Olarak Raflar

2020 trendleri arasında da yerini alan duvarlardaki züccaciye veya tabak koleksiyonları bu yıl yerini raflarda alacakmış. Eğer hali hazırda bunları duvarda sergiliyorsanız bu küçük değişim alanınıza yenilik katabilir. Çünkü dekorasyonda küçücük bir dokunuş bile beklemediğiniz bir sonuç ortaya çıkarır.

5. Dijital Dekor Trendler

Bu yıl ev dekorasyonu, trendler ya da yenileme konuları birçok insan için odak noktasıydı. Genelin hepsi uygulandığı için artık dijital dekorlara yer vermeye başlanıyormuş. 2021 yılında dijital baskılı duvar kağıtları, duvar dekorları ve perdeleri ya da saat tasarımlarının göz önünde olması tahmin ediliyor.

6. Şeflikte Üst Nokta

Bu yıl yemek yeteneğimizi geliştirdik. Bu yeteneğe fazla zaman ayırmak mutfakları da daha sık kullanmaya itti haliyle. Bu durumda birçok insan 2021’de bir sonraki seviyeye atlayarak mutfakta yenilikler yapmak isteyebilir.

Trend, mutfak adası

7. Dokunsal Olanı Kucaklamak

Aslında 2020 bize kendimiz ile zaman geçirme fırsatı sundu. İlgi alanlarımızı geliştirme fırsatı sundu. Bu yıl el işine yoğunlaşarak nakış, boyama ya da daha fazla yaratıcılığı geliştiren uygulamalar ile dekorlar üretilmiş. 2021 tahminlerinden biri de el işi dekorlar.

8. Evde Hamam Trend

Banyolar uzun bir günün ardından bize sıcak kapılarını açan yatak odasından sonra evin en iyi rahatlama alanıdır. Neden kendimizi şımartıp bu alanı daha fazla konfor ile dekore etmeyelim ki? Belki güzel meditasyona uygun bir küvet alanı belki bitkiler. Önemli olan sizi rahatlatacak olanı bulup orada kullanmak aslında. Biraz eskiye gidip kendiniz için bir hamam oluşturabilirsiniz. 2021 tahminleri arasında geleneksel tarzda bir banyo dekorasyonu var.

9. Dize Işıklar ile Trend Olun

Özellikle genç odalarında çok fazla rastlanan bu güzel ışıklar 2021de bütün eve yayılıyor. Zaten güzel ve dinlendirici bir ortam yaratmada bu ışıkları kullanmamak için hiçbir sebep yok bence… Anında havayı değiştirme özellikleri var. Sıcak bir tasarım arayışında ilk sırada yerini alıyor her zaman.

10. Desenli Perdeler ve Örtüler

2020 yılı konuş konuş bitmese de aslında bu madde ile yılı kapatmak isterim. Evde olduğumuz zamanlarda daha fazla canlılığa ihtiyaç duyduk ve önceleri dikkatimizi çekmeyen her dekoru, dokuyu ve deseni fark ettik. Nötr tonları artık daha canlı ve taze renkler ile değiştirme zamanı gelmiş. Pinterest’e göre 2021 perdelerde ve örtülerde özellikle desenler görebileceğimiz bir yıl olacak.


  • 2020 yılını burada sonlandırıp daha huzurlu, mutlu ve özellikle sağlıklı bir yıla başlama dileği ile. Herkese mutlu yıllar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir