Seveceğiniz harika sonbahar çiçekleri ile bu Ekim ayını noktalamak istiyorum. Yanmış tonlardan mücevher renklerine kadar tamamen sonbahar için çok zengin ve cesur renkler var. Sonbaharda çiçek sayısında bir azalma olsa bile eviniz için harikalar yaratacak ve odak noktası haline gelecek beklenmedik çiçek seçenekleri var. Bu çiçekler evinize sonbaharı tam anlamı ile taşıyacak. Göz alıcı renkleri evde görmek her zaman mutluluk kaynağıdır. Bu sonbahar çiçekleri de size bu imkanı sunacak.

Genel olarak çiçek mevsimi ilkbahardır ancak bu güzel çiçek aranjmanları ve süslemeler sizi kısa sürede sonbahar takımına dahil etmeye yetecek. Bu sonbahar için evinizde kullanmayı isteyebileceğiniz 13 fikre aşağıdan göz atabilirsiniz.

Diğer ev bitki önerilerine ve bitki bakımı hakkında faydalı bilgilere Ev Bitkileri kategorisini ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

1. Sonbahar Çiçekleri – Ayçiçekler

Gerçi ayçiçeği yaz ayları içinde çiçek açıyor ama bu çiçek açma dönemi ağustosa doğru gittiği için sonbaharda yararlanmak zor olmuyor. Sonbaharın geliş dönemi yani erken sonbahar için siz de benim kadar heyecanlı oluyorsanız işinizi görecektir. Ayçiçekleri, soğuk havalara geçmeden önce bir geçiş çiçeği olarak görülebilir. Bu arada kırmızı ayçiçekleri de var, bulabilirseniz bu sonbahar için büyük bir artı.

ayçiçek, sonbahar çiçeği

2. Lotus Kapsülleri

Bu çarpıcı, resmen sonbaharı kutlayan ateşli görüntüsü, sonbahar mevsimi için birebirdir. Eşsiz turuncu ve kırmızı tonlara sahipler ve bu onları sonbahar için biçilmiş bir kaftan yapıyor.

Sonbahar Çiçekleri, Lotus Kapsülleri

3. Biraz Callicarpa

Erken sonbahar havası için harika olan çarpıcı bir ilk izlenim bırakan çiçeklerdir. Bilimsel adı Callicarpa, biz Hoşmeyve olarak adlandırıyoruz. Callicarpa sonbahar boyunca çiçek açabilen bir bitki ve bu onu diğer sonbahar çiçeklerinin önüne taşıyabilecek bir özellik. Bu yüzden dekora bir miktar bu çiçeklerden eklemek akıllıca oluyor.

sonbahar çiçekleri, callicarpa

4. Yeşillikler -Sonbahar Çiçekleri

Sonbaharda sevdiğimiz bir diğer fikir ise göz alıcı bir çiçek tercihi ile yeşillikleri birleştirmek. Sonbahar için herhangi bir çiçeği bol yeşillik ile harmanlayın. Bu kullanıldığı ortama rustik bir his katar.

5. Solmayan Sonbahar Çiçekleri

Asla solmayacak güzel bir çiçek önerisi ister misiniz? Evren çiçeği ve Anemon gibi mükemmel sonbahar çiçekleri solmadan sizi mutlu etmeye devam edebilir. Ayrıca uygun maliyeti de bir artı sayılabilir.

anemon çiçeği, mor çiçek, sonbahar çiçekleri, sonbaharda açan çiçekler

6. Çiçek Çevresini Göz Önünde Tutun

Sadece vazolu bir çiçek değil de daha dekoratif bir görüntü mü elde etmek istiyorsunuz? Organize olmuş güzel bir bitki kutusu oluşturabilirsiniz. Burada çiçek kullanmak yerine son derece sonbaharı anımsatan tüyler ya da otlar kullanabilirsiniz. Sonbahar tonlarını en iyi şekilde sergilemek için birkaç buğday ya da mısır kabukları ile süsleme yapmayı deneyin.

7. Pampas Otu -Sonbahar Çiçekleri

Pampas otu Güney Amerika’ya özgü bir ot. Masanızda bu kır esintili görüntüyü görmeyi seviyorsanız sonbahar mevsimi için birebir olacak bir seçim. Bu görüntü hoş olmakla kalmıyor aynı zamanda sonbahar sıcaklığını iyi derecede yansıtıyor.

pampas otu, sonbahar çiçek önerileri

8. Vazo Olarak Kabak Kullanmak

Havalar soğumaya başladığı an kabaklar ortaya çıkıyor. Evde ya da bahçede balkabağı süslemeleri tamamen sonbaharı yansıtıyor. Bu süslemeler arasına bir de vazo olarak kullanmayı ekleyin. Kabaklar ile sergilenen sonbahar bitkileri ekstra anlamlı olacak.

9. Işık İle Süsleyin

Sonbahar için yeterince iyi bir seçenek olan buğdayları pırıltılı ışıklar ile birlikte kullanmayı deneyin. Bu görüntü yeterince içinizi ısıtacak. Temiz ve hoş görünümlü bir odak noktası oluşturmuş olacaksınız. Buğday, kırsal havayı evinize taşımanın en kolay yoludur. Ekstra hoş bir görünüm için kuru çiçekler, dallar ve kabaklar ile ışıkları birlikte kullanın.

10. Rustik Vazo Tercihleri

Sonbahar çiçeklerini kullanmak istiyorsunuz ama yeterli görünümü elde etmediğinizi mi düşünüyorsunuz? Sorun değil, burada ihtiyacınız olan şey biraz ilham. Sonbahar çiçeklerini sergilemek için kullanacağınız kutuyu kendiniz oluşturabilirsiniz. Örneğin bir odun parçası ile sunum yapabilirsiniz ya da ahşap bir kutu seçebilirsiniz.

11. Okaliptüs Tercihi

Okaliptüsün her mevsim için harika işler çıkarıyor. Özellikle sonbahar mevsimi dekorasyonlarında ev için harika bir seçim. Tek başına sade bir görünüm yaratırken diğer sonbahar bitkileri ve kabaklarla mükemmel eşleşme sağlıyor. Ayrıca diğer güzel bir özelliği, kullanıldığı alana temiz bir koku yayar.

12. Dekor İçin Sonbahar Çelengi

Sonbahar esintili güzel bir çelenk için turuncu tonlarını tercih edin. Bu çelenkler sadece kapılar için değil aynı zamanda duvar ya da masa dekoru için de kullanılabilir. Mısır kabukları, kozalaklar ya da balkabakları ile bir çelenk hazırlayabilirsiniz.

13. Kuru Çiçekleri Değerlendirin

Kuru çiçekler ve yapraklar size neyi anımsatıyor? Evet genel anlamda sonbahar esintisini hissediyoruz. Hatta bu sonbahar esintisini eve katmanın en harika yollarından biri kuru çiçekler ile evinize bir dekor hazırlamaktır. Yumuşak ve sıcak turuncu tonları her zaman iyi hissetmenize yardımcı olur ve içinizi ısıtır.

kuru çiçek, beyaz vazo, sonbahar çiçekleri

Seveceğiniz 13 Sonbahar Çiçek Dekoru, Seveceğiniz 13 Sonbahar Çiçek Dekoru, Seveceğiniz 13 Sonbahar Çiçek Dekoru, ev bitkileri, ev bitkileri dekorasyonu, sonbahar dekorasyonu, sonbahar bitkileri, sonbahar ev bitkileri, dekorasyon fikirleri, dekorasyon önerileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir