Dekorasyon Renkleri

2021 oturma odalarında yeni trend pembe ev dekorasyonu

2021 oturma odalarında en çok tercih edilen tonları ile dekorasyonda pembe nasıl kullanılır? Dekorasyonda herkes için pembe düşünmenin zamanı aslında çoktan geldi. Pembe sadece kızların yatak odaları ya da bebek odaları için kullanılır algısından çıkılmalı. Pembenin tatlı birçok tonu var ve aslında biz fark etmesek bile birçok yerde denk geliyoruz. İç tasarıma yatkınlığı yüksek bir renk. Her tonunda farklı hissettirebilir. Daha cesur bir iç tasarım için sıcak pembe tonları iyi giderken, pastel tonlu pembe yumuşak bir zemin hazırlar.

İçinizi ısıtan kış tasarımlarında da karşılaşmanız olası bir durum. Pembenin yumuşak tonlarının diğer renkler ile de arası oldukça iyi. Birlikte kullanabileceğiniz çok farklı renkler var. Özellikle beyaz, yeşil, gri, turuncu ve mavi ile uyumu aşikardır. Sadece renklerle de uyumlu değil. Aynı zamanda metaller ile uyumlu. Altın bir dekor ile kullanılan pembe alanda mükemmel görünür.

İç tasarımda yeniyseniz daha güvenli seçimler yapma isteği duyabilirsiniz. Bu nedenle oturma odanızın temel rengini nötr tonlarda seçerken aksesuarlar ile pembeyi alanınıza ekleyebilirsiniz. Gri duvarlar ile allık pembe gayet uyumlu olacaktır. Bu kombinasyon her mekanda iyi çalışır. Allık pembeyi özellikle yastıklar, yumuşak puflar ya da battaniyeler ile kullanabilirsiniz. Bir vazo ya da perde olarak pembenin daha etkili tonlarını da seçebilirsiniz.

Bu konuda biraz ilham vermek için birkaç madde ve bolca görsel ile pembenin her tonunun kullanımına değineceğim.

Sofistike Görünüm İçin Pembe ve Metal Birliği

Pembenin metaller ile arası iyi. Kullanılma amaçları farklı olabilir. Etkilerini farklı şekilde gösterebilir. Özellikle eğer pembeyi çok baskın buluyorsanız o alana bir metal dekor eklemek akıllıca olacaktır. Pembe kullanırken doğrudan gün ışığı almayan kısımlarda kullanmayı deneyin. Böylece rengin güzelliğini uzun süre saklayabilirsiniz. Birkaç metalik vurgu ile pembeye sofistike bir dokunuş kazandırırsınız.

Rahat Bir Lüks İçin Pembe

Kullanacağınız renk ne olursa olsun oturma odasında rahatlık aradığımız bir unsurdur. Bir dokunuş ile rahatlatıcı bir oturma odası oluşturmak için yumuşak pembeyi kullanabiliriz. Pembe, şeftali tonları ile zarif esinti etkiler bırakır. Pembe renk düzenine dekoratif bir unsur eklemek için yumuşak, dokulu örtüler ve yastıklar kullanmayı deneyin.

Sıcak Pembenin Canlılığını Evinize Taşıyın

Sıcak tonlarda pembe için beyaz ve gri renkleri uygun fonlardır. Üst maddede de bahsettiğim gibi sıcak tonlu bir pembeyi bastırmanın güzel bir yolu metalik vurgulardır.

Gri ile Pembe Ev Dekorasyonu

Daha çok pastel tonları ile uyumlu olsa da sıcak pembe de grinin arkadaşı olabiliyor. Bu ikili son zamanların oturma odalarında popüler hale geldi. Allık pembe ile birçok renk uyumlu olduğu için genelde bu ton kullanılıyor. Kullanıldığı alanlara çok nazik ve ince bir rahatlık sağlıyor.

Pembenin Katmanlı Tonlarını Dekora Taşıyın

İç tasarımda pembe kullanmayı istiyor olmak her dekorun aynı tonlu pembesini seçmek demek değil. Pembenin birçok güzel tonunu bir arada kullanabilirsiniz. Bu şekilde katmanlı pembe daha sağlıklı bir görünüm sunar. Geleneksel çekiciliği alana getirmek için de güzel bir yol.

Yenilemeyi Pembe İle Yapın

Eski bir mobilyanızı pembe trendiyle canlandırabilirsiniz. Yeni bir mobilya almak yerine çevresini renklendirmeyi deneyin. Bu şekilde de modern ve rahat bir görüntü elde edebilirsiniz.

Altın Rengi ve Pembe Ev Dekorasyonu

Altın tonları ile pembe birbirini tamamlar. Pembe bir alana şık bir dokunuş eklemek için ilk tercihinizi pembeden yana yapabilirsiniz.

Tamamen Pembeye Yönelin

Kelimenin tam anlamı ile pembe bir görüntü oluşturun. Oturma odanız için farklı tonda ve dokudaki pembeleri bir araya getirin.

Tek Bir Noktada Pembe

Her alanı pembe yapmak yerine bir noktaya odaklanmak isteyebilirsiniz. Bunun için gri bir duvara sahipseniz bir kısmında pembe kullanmayı seçebilirsiniz. Duvarlar için pembe kullanılırken gri ilk seçenek olsa da mavi ve yeşil de pembe ile uyumlu olacak ve alanı canlandıracaktır. Ayrıca desenli duvar kağıtları ile de birçok rengi pembe ile birlikte kullanabilirsiniz.

Zeminde Pembe

Zemin için pembe olur mu demeyin. Pembenin açık tonları mermer ile zeminde kullanıldığında fresh bir alan elde ediyorsunuz. Ayrıca daha koyu ve sıcak tonlarını tercih ederim diyenler için de birçok yolu var. Örneğin zemin döşemesi olarak pembe bir halı kullanabilirsiniz.


Renk uyumları veya anlamlarını öğrenmek için ” Dekorasyonda Renkler ” bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.