Küçük Oda Dekorasyonu

Birkaç madde ile evinizi anında yenileyecek kolay dekorasyon fikirleri, yapım süresi ve maliyeti düşük ama etkisi büyük oluyor. Dekorasyon, yenilenme ihtiyacı olan bir bölüm. Bu yüzden gündemi, trendleri takip etmek gerekiyor. Tabii bu güncellemeler isteğe bağlı ve bazen de çok maliyet gerektirmiyor. Her yenilenme için sınırsız bir bütçe ayırmak yerine eskiyi yenileme stratejisini kullanıyoruz.

Başlamanıza yardımcı olmak için bu yazıda bazı dekor fikirleri ile basit bir şekilde evinizin yepyeni görünmesini sağlayacağız. Bunu yaparken ekstra bir zamana da ihtiyaç duymayacaksınız. Bu şekilde boş bir zamanda halledebileceğiniz hoş ve ferah hissettiren dekorasyon fikirlerini bir araya topladım.

Duvar Renklendirme

Yenilemek istediğiniz bir alanda en basit yöntem renk değişimidir. Özellikle bir vurgu duvar alana grafik bir ifade katar. Cesur renkler seçmek nötr tonlara göre daha dikkat çekici ve farklı algılanır. Ama bu renk seçiminde dekorasyonda kullandığınız renk şemasını unutmamak lazım. Nötr tonda seçimler ile dikkat çekmek içinse gri ile grafikli ve desenli bir duvar boyamayı deneyin. Bu abartısız ve aynı zamanda benzersiz bir hava yaratır.

Yeni Aydınlatma Ekleyin

Bir odanın havasını tamamen değiştirebilecek bir şey varsa bu da kesinlikle ışık fikstürüdür. Hem ışığın tonunu değiştirmek işe yarar hem de lamba çeşidi. Eski masa lambasının yerine yeni pirinç sarkıt bir lamba eklemeyi deneyin. Her alanda kendini belli edecek.

Zemin Boyama

Zemin boyamak artık çok yaygın olarak kullanılan bir değişim maddesi. Örneğin banyoda sıradan bir zemin seçimi yerine mavi zemin rengi kullanmayı deneyin. Bu banyo sade görüntüsü kadar diğer dekorların da ön plana çıkmasına yardımcı olur. Sadece banyolar değil her alanda zemin renklendirmekten korkmayın.

Zemine Oturma Alanı Ekleyin

Birkaç yer yastığı, kullanıldığı alana rahatlık ve aynı zamanda konforlu bir his getirir. Eğer oturma odasında doku eksikliği olduğunu düşünüyorsanız bu maddeyi uygulamayı deneyin.

Kahvaltı Köşesi Oluşturun

Kahvaltı günün en önemli öğünü. Hem bu öğüne cazibe katmak için hem de alana bir yenilenme eklemek için pencere ya da balkon kenarına bir kahvaltı köşesi oluşturun. Eski bir masanız varsa yeniden boyayıp ve cilalayıp eklemeyi deneyin.

Havadar Pencereler

Evet genelde evlerimizde kalın kumaşlı perdeler tercih ediyoruz çünkü bize daha fazla mahremiyet tanıyor. Ama bu perdeler bazen siz farkında olmasanız bile alanı daraltıyor ve elde olan ferahlığı azaltıyor. Bu kumaş perdeler yerine pencereleri daha özgür bırakmak için bambu gibi alternatif bir doku ile değiştirin.

Giriş Yolunu Süsleyin

Büyük ya da geniş bir koridora sahip değilseniz küçük bir konsol masası ekleyin. Biraz resmi bir görüntü olacak ancak düzenli, estetik ve modern bir hava katacak. Buraya güzel çerçeveli pirinç bir ayna da ekleyebilirsiniz, galeri duvarına da dönüştürebilirsiniz. Yeriniz yeterli ise büyük bir karşılama alanı oluşturabilir, sıcak ev görüntüsünü yansıtabilirsiniz.

Eviniz hakkında misafirlerin ilk izlenimi burada oluştuğu için önem vermek gerekiyor. Daha fazla detay için İlham Verici Hol Dekor Fikirleri yazıma göz atabilirsiniz.

Yatak Takımını Mevsimsel Olarak Güncelleyin

Zaten sağlık açısından da sürekli değiştirmeniz gereken yatak örtülerini her mevsim için farklı konseptlerde almayı deneyin. Böylece bütün odanın havası güncel olarak değişecek. Kışın ihtiyacımız olan o dokulu ve yumuşak kumaşları, ilkbahar geldiğinde ince ve renkli olanlar ile değiştirin.

Mobilyaları Duvarlardan Uzaklaştırın

Yüzen mobilyalar her zaman favoriniz olsun. Kendi alanınıza genel bir bakış atın ve sorunu görün. Duvarlara yaslanmış olan mobilyalar ruhunuzu sıkıyor olabilir mi? Çok çabuk etkisini gösterebilecek maliyetsiz ve zaman kayıpsız bir yöntem.

Açık Raflara Renk Ekleyin

Hızlı ve kolay dekor değişikliklerine olanak tanıyan basit bir yoldur. Açık raf ile sergilediğiniz dekorları güncelleyerek ve minimum eşya kullanarak alanı hafifletin.

Dağınıklığı Ortadan Kaldırın

Yenilenmenin bir yolu da dağınıklıktan kurtulmaktır. Dağınıklık dediğimiz şey sadece yerinde durmayan eşyalar değil, fazlalıklardır. Bazen sadece alanı yorgun hissettiren ve karmaşayı azaltacak yöntemler yepyeni hissettirir.

Boy Aynası Ekleyin

Yenilenmesi gereken odaya tam boy bir zemin aynası eklemeyi deneyin. Alanı daha ferah ve geniş göstermenize de yardımcı olacak.

Evinizi Anında Yenileyecek Kolay Dekorasyon Fikirleri, Evinizi Anında Yenileyecek Kolay Dekorasyon Fikirleri, Evinizi Anında Yenileyecek Kolay Dekorasyon Fikirleri, Evinizi Anında Yenileyecek Kolay Dekorasyon Fikirleri, dekorasyon fikirleri, kolay dekorasyon yöntemleri, ucuz dekorasyon, basit dekorlar


Blogdaki son yazılar;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir