Modern Mutfak Dekorasyon

Modern tarz akıllara ilk olarak sadeliği ve soğukluğu getirse de modern tasarım daha çok kişiselleştirilmiş ya da karakter eklenmiş tasarımlardır. Özellikle bolca temiz algı ihtiyacını, ferah alanı ve işlevselliği ön planda tutar. Sakinleştirici alanlar minimalist bir bakış açısı ile yaratıldığında en açık mutfağa sahip olursunuz.

Bunları düşünürsek şık, yenilikçi ve aynı zamanda estetik görünümü destekleyen modern bir mutfağa sahip olmak herkesin isteyeceği bir şeydir. Minimalist yaklaşmadan da modern görünüme kavuşabiliriz. İster parlak renkler ister nötr tonlar isterseniz de sofistike bir tasarım isteyin, bunlar modernliğe kavuşmanızı engellemez.

Mutfak dekorasyonunda yenilemeye ilk olarak duvarlardan başlayabilirsiniz. Yeni bir boya katı mutfağınızın havasını değiştirir. Aynı zamanda modern bir görünüm için duvarların rengi ve zemin döşemesi oldukça etkili oluyor.

Yenileme konusunda en etkili olan tabii ki mutfak dolapları. Mutfak dolapları için seçenek oldukça çok. Modern bir mutfağa kavuşmak için mutfak dolaplarınızın sadece rengini değiştirerek bile ulaşabilirsiniz. Önemli olan seçtiğiniz renk. Örneğin siyah gibi cesur bir seçim yapabilirsiniz.

Küçük değişimler, ulaşımı kolay bazı yenilemeler ile birlikte bazen de yeni eklemeler yapmak ve ayrıntılara dikkat etmek gerekiyor. Daha işlevsel ve birçok açıdan çok daha yeni hissettirecek şeyler istiyoruz. İşte bu tasarımlardan bazılarını sizin için bir araya getirdim. Modern mutfak dekorasyonu için birkaç fikre göz atmaya hazırsanız artık başlayabiliriz.

1. İşlevsel Bir Mutfak Adası ve Aydınlatma

Köklü değişiklikler yerine küçük dokunuşlar ile modernliğe adım atabilirsiniz. Klasik bir mutfak masası ve dört sandalye almak yerine bir mutfak adası seçimi yapabilirsiniz. Mutfağınız küçük olsa bile çok çeşitli mutfak adaları bulabilirsiniz. Mutfak Adası Modelleri yazımdan da destek alabilirsiniz. Mutfak adalarının kullanış ve işlevsellik açısından mutfağa katkısı yüksek. Ada ile kullanacağınız iyi seçilmiş bir kolye aydınlatma mutfağınızı baştan yaratır.

Modern Mutfak Dekorasyon, mutfak dolabı mutfak masası mutfak modelleri mutfak dolapları mutfak dolabı modelleri mutfak dekorasyonu modern mutfak modelleri

2. Yaratıcı Duvar Depolama

Ortalıkta kalabalık yaptığını düşündüğünüz ya da gerçekten öyle görünen birçok şeyi işlevsel bir depolama dekore ederek ortadan kaldırabilirsiniz. Bunu yapmak aynı zamanda dekorasyona da faydalı olacak. Yani birçok açıdan kazançlı oluyoruz. Klasik olarak kullanılan dolap depolama yerleri yerine kendi tasarımınız bir duvar depolama alanı kurmayı deneyin. İhtiyacınız olan ilk şey ilham ve bu konuda birkaç örnek ile yardım edeceğim. 🙂

3. Dama Zemin Tasarımı

Sadece bunu yaparak bile mutfağınız için büyük bir adım atmış olursunuz. Bu dama zemin ile keskin ahşap duvarlar ve açık raflı duvar depolamanın mükemmel bir uyumu var. Sonuç olarak bu zemin tercihi ile büyük ihtimalle mutfakta tamamen yenilenmiş hissedersiniz.

4. Doğal Işığı Mutfaktan Ayırmayın

Modern bir görünümü kazanmanın başlangıç noktası geniş ve ferah bir alan etkisinden geçiyor. Bunun için mutfağınızda doğal ışığı engellemeyin. Bence mutfakta büyük bir pencere, mutfağa yapılabilecek en iyi davranıştır.

Modern Mutfak Dekorasyon, mutfak dolabı mutfak masası mutfak modelleri mutfak dolapları mutfak dolabı modelleri mutfak dekorasyonu modern mutfak modelleri

5. Parlak Beyaz

Beyaz sade ve şık aynı zamanda kullanıldığı her alanı daha açık ve geniş bir hava katar. Temizliği ve tazeliği temsil ettiğini düşünürsek mutfak için seçilen renklerin başında gelmesi beklendik oluyor.

Modern Mutfak Dekorasyon, mutfak dolabı mutfak masası mutfak modelleri mutfak dolapları mutfak dolabı modelleri mutfak dekorasyonu modern mutfak modelleri

Modern bir mutfak tasarımından bahsedildiği zaman akıllara ilk olarak özellikle beyaz ve ferah bir mutfak dekorasyonu gelebilir. Bunun birçok mantıklı açıklaması var. Bunları görseller ile anlatmak isterim.

6. Sadece Siyah ve Beyaz

Siyah ya da beyaz sade bir mermer ada tek başına mutfakta modernliği ele alabilir. Sonuç olarak bu iki rengin merkezde olması mutfağınızı şık ve klasik hissettirir.

7. Beton ve Endüstriyel Modern Mutfak

Tasarımcılara göre beton zeminler ve mutfak adaları modern bir endüstriyel tarz için özellikle önemli, başlangıç noktası gibi bir şey. Beton zeminler mutfağa abartısız bir hava katıyor ki bu da modern bir tasarım için aranan özelliklerden biri. Cilalı beton beklenmedik bir yaklaşım olduğu için misafirler üzerinde zarif bir sürpriz etkisi bırakıyor. Farklı ve güzel bir stil.

8. Mutfağı Ayırmak İçin İç Cam Kullanın

Açık bir mutfak düzeni istiyorken aynı zamanda mutfağı ayıran belirli bir nokta olmasını mı istiyorsunuz? İşte buna modern bir çözüm. Mutfağı evin geri kalanından ayırırken bir yandan da odalar arası görüşü engellemiyor.


Blogdaki son yazılar;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir