kış evi

İçinizi ısıtacak sonbahar kış dekorasyon fikirleri arasında tahminleriniz dışında birkaç madde var ve bu dekorlar oldukça şık. Birçok insanın favori mevsimleri sonbahar – kış ve mevsimleri evlere yansıtmak için yollar arıyorlar. Tahmin edersiniz ki bu dekorlar yaz zamanlarına göre daha sıcak tonlarda ve kalın kumaşlar ile yapılıyor.

Kış yaklaştıkça çoğumuz ailemizi ve arkadaşlarımızı evimizde ağırlamayı tercih ediyoruz. Hele ki pandemi döneminde evimizde olmamız gerekiyor. Bu dönemi evde geçirirken misafirlerimizin de rahat etmesini isteriz. Konfor ve sıcak bir yuva hissini sağlarken de eşyalar bize yardımcı olur.

Kış Evi

Bu yazıda 2020 yılında sonbahar kış dekorasyon trendleri için tahminleri aktaracağım. Aynı zamanda kış için önerilerimi de. Uzun zaman evde geçen vakitten sonra artık yenilik ve renk eklemenin zamanı geldi sanırım. Ayrıca Dekorasyonda Sonabahar Esintileri yazımdan genel sonbahar dekor fikirlerine ulaşabilirsiniz. Şimdi bakalım sonbahar ve kış dekorasyonu için neler yapılabilir.

2021 Sonbaharına Bir “Pembe”

Sonbahar tonları düşünüldüğünde akıllara ilk gelen renk pembe olmayabilir ancak kireçli ve pastel tonları ile pembe soğuk aylara bir sıcaklık katıyor. Bu sonbaharda farklı bir renk arıyorsanız işte size 2020’nin tahmin edilen trend rengi ve örnekleri.

pembe koltuk, kış dekor

Ceviz Ağacı – Kış Evi

İşte sonbahar için tahmin edilen bir başka trend. Bu pek sürpriz olmadı çünkü bu tonlar sonbahar ile her zaman eşleşiyor. Bu zengin ve davetkar tonlar, cevizin uzun süreli dayanıklılığı ile popüler bir seçim haline geliyor. Ceviz tonları ve malzemesi olarak sandalye, sehpa ve karyola için çok yönlü ve göz alıcı bir seçim oluyor.

ceviz masa, kış dekorasyonu

Ay Etkilerini Dekora Taşıyın – Kış Evi

Eğer uzay, güneş sistemi ve gezegenler ile ilgili bir insansanız sizin için daha güzel bir haber bu. Sonbahar için değil daha çok kış için güzel bir trend. Astronomiye duyulan hayranlığı dekoratif bir hale getirmek gayet mantıklı.

Aslında sadece ay değil, kadife mavi kumaşlar ile yıldızlar da trend sayılır gibi. Bu daha çok yılbaşı konseptini çağrıştırıyor. Gece mavileri ve metalik vurgular yaşam alanları için olumlu sonuçlar bırakıyor.

Kabak Turuncusu

Kabak turuncusu için parlak renkleri ile sonbahar yapraklarını evinizi dekore etmek için kullanmayı deneyin. Büyük bir vazoyu sonbahar yaprakları ve kuru dallar ile doldurarak eve doğal ve sıcak bir hava katarsınız. Doğal dokunuş eklemenin en kolay yolu budur. Tabii sadece vazo değil birçok şekilde bu yapraklardan yararlanmak mümkün. Aşağıya çok sayıda örnek ekledim.

Bu rengi atma yastıklarda ara ara kullanın. Krem tonları ile kullanıldığında mükemmel eşleşme sağlar. Nötr sarı ve kahverengiler, parlak portakal tonları hatta kırmızı ile aynı sıcaklık etkisini elde edersiniz.

Tarçın

Sonbahar ve kış gibi soğuk hava dekorasyonları hakkında konuşurken sıcak renk tonlarını düşünmemek olmaz. Tarçın, karamel, toprak tonları gibi renkler son dönemde dekorasyon için trend renkler olsa da aslında her zaman her kullanıldığı alana sıcaklık katıyor. Örneğin daha açık tonları ile duvarınızı yeniden boyayabilirsiniz. Bu çok geliyorsa endişelenmeye gerek yok. Küçük bir minder ya da bazı tekstil ürünleri ile de bu tonları kullanabilirsiniz. Aynı etkiyi yakalayabilirsiniz.

Çıplak Tuğlalar

Toprak tonları o kadar güçlü bir dönüş yapıyor ki tuğlalar duvarlar için ilk tercihler arasına yerleşiyor. Aslında birçok insan trend olmasa bile tuğlaları duvarda görmeyi çok seviyor. Gayet şık bir seçim oluyor. Üstelik sadece endüstriyel tarzdaki mekanlar için de değil. İç mekanınına İskandinav bir dokunuş için bile kullanılabilir.

Kalın Kumaşlı Perdeler

Kalın kumaşlar kış için mükemmel seçimler oluyor. Yazın serinliğine yardımcı olan tüller kalkıyor ve belki desenli olan kalın kumaşlı perdeler camlarda yerlerini alıyor. Aslında bu perdeleri kendi ellerinizde bile hazırlayabilirsiniz. Burada önemli olan güzel bir kumaş seçmek. Kumaş seçerken renk olarak sıcak tonlar tercih edebilirsiniz fakat bunun yanı sıra kumaşın malzemesi de önemli.

Eğer farklı bir renk perde kullanmayı tercih etmezseniz ve açık tonlar isterseniz keten ya da kadife kumaşlar seçebilirsiniz. Keten kumaşlar en çok tercih edilen kumaşlar ve güneşe dayanıklılığı ile biliniyor. Ayrıca kolayca temizleniyor.

Daha Fazla Sarı Aydınlatma

Sarı tonlar dememin sebebi daha sıcak bir ortam yaratma işini üzerine kolayca alabildiği için. Evet sadece bir aydınlatma tonu ile mekanın sıcaklığını değiştirebiliriz. Bu yüzden her küçük detayın önemli olduğunu söyleyebiliriz.

Koltuklarınız için Yumuşak Battaniyeler

Koltuklar ya da kanepeler için bir örtü tercih ediyorsanız, bu kış tercihinizi tüylü ve peluş olanlardan yana kullanın. Güzel bir fener aydınlatma, yumuşak bir oturma alanı ve kahveniz ile sıcak evinizin rahatlığını her misafiriniz arayacak.

Pencere Önü Hobi Alanı

İmkanınız varsa oturma odanızın penceresine yakın bir alana hobi alanı oluşturun. Bu bir resim tuvali, örgü alanı ya da enstrüman alanı olabilir. Küçük uygun bir zemin halısı üzerine dize ışıklı bir tuval görüntüsü bile gününüzün yorgunluğunu alacak.

Ekose (Tartan) Kumaşlar

Kesinlikle sonbahar için modası asla geçmeyecek bir desen. 2020’de de trend olarak yerini belirtiyor. Bu desen ize direkt olarak sonbaharı çağrıştırabilir. Kış için gri, siyah-beyaz eşleşmeleri güzel giderken, sonbaharda turuncu tonlar tercih edilebilir. Geleneksel ve rahat bir dekor için tercih edilebilir.

İçinizi Isıtacak Sonbahar Kış Dekorasyon Fikirleri, İçinizi Isıtacak Sonbahar Kış Dekorasyon Fikirleri, İçinizi Isıtacak Sonbahar Kış Dekorasyon Fikirleri, İçinizi Isıtacak Sonbahar Kış Dekorasyon Fikirleri, sonbahar dekorasyonu, kış dekorasyonu, dekorasyon fikirleri, dekorasyon önerileri, sonbahar, güz dekoru

Blogdaki son yazılar;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir