Kırmızı papatya anlamı nedir?

Papatya çiçeği renklerine ve çeşitlerine göre ayrılmadan bakıldığında genel olarak masumiyeti ve pozitif enerjiyi temsil eden bir çiçektir. Bu yönüyle insana huzur verir. Onlara sadece bakmak bile sizi mutlu eder. Bu çiçek aslında tek bir çiçek değildir. İki güzel çiçeğin birleşimi ile oluşan ve gerçek aşkı simgeleyen bir bütündür. Aslında ilk bakışta anlaşılandan çok daha güçlü ve ilginç anlamları vardır. Daha fazlası için Papatyanın Gerçek Anlamı yazıma göz atabilirsiniz.

Renklere göre tüm çiçekler farklı anlamlar taşır. Belki kırmızı papatyanın gerçekten var olduğunu bile sorgulayabilirsiniz. Evet kırmızı papatyalar gerçek ve her çiçek gibi bir şeyleri sembolize ediyor. Peki kırmızı papatya ne anlama gelir?

Kırmızı papatya anlamı nedir?

Kırmızı papatya anlamı tam anlamıyla aşık olmak, tutku ve değer vermektir. Çiçeklerde ortak renk olarak kırmızı, akıllara sadece aşkı, tutkuyu ve romantizmi getiriyor. Papatyadan gelen masumiyet anlamı kırmızının tutkusu ile birleştiği zaman sevgiliye ya da eşe hediye edilecek güzel bir çiçek seçeneği ortaya çıkarıyor. Aslında papatyanın narinliğini kırmızı tonları biraz agresifleştiriyor. Bu da ona tutukuyu katıyor. Eşinize %100 değer verdiğinizi bu çiçek sizin için söyler. Sürpriz yapmak gibi bir niyetiniz varsa güzel bir not ile kırmızı papatyalar mükemmel tercih olur.

Papatyagiller evreninde kırmızı papatya, aşk ya da bilinçsizce birine aşık olmak anlamına gelir. Kırmızı papatya seçimi yaparken tamamen aşık olduğunuzu gösterirsiniz. Bu yüzden çiçeklerin anlamlarını bilmenizde fayda var…

kırmızı papatya anlamı

Papatya çiçeği eğlenceli gerçekler

* Eski bir Kelt efsanesi, Tanrı’nın bir bebek öldüğünde anne babayı neşelendirmek için yeryüzüne papatya yaydığını söyler.
* Bir Roma efsanesi, bahçeler ve mevsimlerin tanrısı olan Vertumnus’un Belides adlı bir periye aşık olduğunu belirtir. Belides, ondan kaçmak için kendisini bir papatyaya dönüştürdü ve şimdi çiçeğin bilimsel adını “Bellis” olarak veriyor.
* Papatya çiçekleri aslında iki çiçekten oluşuyor; bu kombinasyondan dolayı kompozit olarak adlandırılırlar. İç kısım disk çiçeği, yaprakları olan dış kısım ışın çiçeği olarak isimlendiriliyor.
* Papatya çayı bronşit, öksürük, iltihaplanma ve diğer birçok durumun tedavisinde kullanılıyor. Yabani papatya çiçekleri ciltte oluşan yaralara ve bazı hastalıklara da iyi geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir