Çiçekler ve Bitkiler

Kalanchoe çiçeği anlamı nedir? — Uzun ömürlü kalıcı sevgi çiçeği

kalanchoe çiçeği anlamı, kalanşo anlamı, kalanşo çiçeği anlamı, kalanchoe çiçeği anlamı nedir, kalanşo, kalanşo çiçeği, kalanchoe çiçeği, kalanchoe

Kalanşo çiçekleri Crassulaceae ailesinde 125 türden oluşan tropikal bir bitki topluluğudur. Ana vatanı Madagaskar’dır ancak Asya’da da birkaç türü var. Buketler için bir çiçek değil daha çok saksıda süs çiçekleri olarak kullanılıyor. Evlerde süs bitkisi şeklinde sevilerek kullanılmasının sebebi sadece küçük güzel çiçekleri değil aynı zamanda düşük ilgiyi tolere edebilmesidir. Az sulama ile size rengarenk çiçekler verir. Ayrıca bu çiçekleri yetiştirmek için tropikal biryerde yaşamanıza da gerek yok. Kolayca çiçeklenirler ve çiçekleri her zaman mükemmel bir görüntüye sahip olur.

Tabi bu kadar güzel görünümlü bir çiçeği sevdiklerimize hediye olarak düşünmemiz mantıksız değil. Çiçeklerde hediye etme söz konusu olunca anlamlarını bilmek önemli bir konu oluyor aslında. Çiçekler çok çeşitli anlamlara gelebiliyor. İnsanlar genelde çiçekelere ve bitkilere iyi anlamlar yüklemek istese bile bazı çiçeklerin yetişme koşulları ya da görünüşleri ve kokuları gibi özellikleri anlamları değiştirebiliyor. Bu yüzden kötü bir izlenim vermemek için çiçeklerin anlamlarını öğrenmek lazım. Bakalım kalanşo çiçeği hediye edildiğinde ne anlamlar çıkıyormuş…

Kalanchoe çiçeği anlamı — Kalanşo

Kalanchoe çiçeği kalıcı ve sonsuz sevgi, dayanıklılık ve uzun ömür anlamlarını taşır. Bunun sebebi de kalanşo çiçeğinin uzun soluklu çiçeklenme dönemi olmasıdır. Kalanchoe minimum 8 hafta çiçekli kalır. İnsanlar bu uzun ömürlü çiçeklenme dönemini sağlıklı bir hayatı ile ilişkilendirir. Uzun güzel ömür dileklerimizi iletmek istediğimiz kişilere hediye ederiz. Bu şekilde çiçeğe de anlam kazandırmış oluruz.

Soğuk kış aylarında kalanchoe çiçeğinin bazı türleri canlılığından ve güzel görüntüsünden ödün vermez. Bu özelliği de ona “refah” anlamı katar.

kalanchoe çiçeği anlamı, kalonşo çiçeği

Kalanchoe hakkında gerçekler

  • Bu bitki eşeysiz olarak ürüyor. Bu yüzden Çince “kalan chau” kelimesinin latince uyarlaması olarak adlandırılıyor.
  • Kalanchoe düşen ve düştüğü yerde büyüyen anlamına gelir.
  • Bitkiyi tohum tüccarı Robert Blossfeld Madagaskar’da keşfetmiş.
  • Kalanchoe çiçeği evcil hayvanlar için zehirlidir. Bu yüzden tüylü dostlarımızın olmadığı ortamlarda kullanılmasını öneririm.
  • Kalanşo çiçeği uzaya gönderileceği ilk belgelenmiş bitkilerden biridir. 1971 yılında bu çiçeğin tohumlarını astronotları depresyondan koruması amacıyla gönderdiler.

Daha fazla çiçek hakkında bilgiye ulaşmak için Çiçekler ve Bitkiler kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.