Oturma Odası Dekorasyon

Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

Oturma odasını dekore edeceğiniz zaman karşınıza birçok düzenlenmesi gereken unsur çıkıyor. Başlangıçta özel olarak seçeceğiniz mekan renkleri ve özenle karar verilmesi gereken döşeme var. Bunlar evinizin mimarisini en iyi şekilde göstermenize yardımı olacak seçimlerdir. Şömine, kitaplıklar ve gömme dolaplara sahipseniz iyi bir plan ile en iyi sonucu alabilirsiniz.

Bu aşamadan sonraki noktada oturma odanız için nasıl mobilya seçeceğinizi, ne tür bir kanepe istediğinizi, kaç koltuk sığacağını, farklı tür koltuklara ya da çekyatlara ihtiyaç duyup duymadığınızı ve mekanı nasıl kullanacağınızı ayrıntılı düşünüp kafanızda bir düzen oluşturmalısınız.

Tabii artık teknolojinin gelişmişliği ile telefonunuza indireceğiniz birkaç app ile kolayca dekorasyon tasarımı oluşturabilirsiniz. Bu uygulamalarda alanınızın m2 değerinde bir oda oluşturup kendi isteğinize dekore edip nasıl göründüğüne bakabilirsiniz. Örneğin Ikea’nın Ev & dekorasyon 3D IKEA uygulaması kolay arayüzlü bir uygulama. Buradan kolayca tasarımlarınızı hazırlayabilirsiniz. Ayrıca ilk başta 3 tane animasyon fotoğraf çekme hakkı veriyor. Gerçeğe yakın fotoğraf çekebiliyorsunuz dekorasyonun. Çok küçük bir ücret ile abone olduğunuzda sınırsız fotoğraf sahibi de olabilirsiniz.

Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

Sonuca yakın gerçekten eğlenceli görünen mobilyalara, kumaşlara ya da aksesuarlara ulaşabilirsiniz. Perde seçiminizi iyi yapmalısınız. Bir odada kendini farklı ve şık gösteren perde kullanmak zor bir yol. Pencerenin şekli ve boyutunun yanında kullanacağınız mobilya eşleşmesini en iyi taşıyabilecek perde seçimi yapmalısınız. Perdeden sonra halı seçimi de çok basit görülmemeli bence. Her oturma odası iyi bir kilime, halıya ihtiyaç duyar. Güzel sıcak bir ev, modern ve çağdaş bir görünüm ya da endüstriyel tarz için evde neler yapılabilir birkaç madde hazırladım. İşinizi kolaylaştıracak şeyler için okumaya geçebilirsiniz…

Sıcak Tonlar

Oturma odanızda daha sıcak ve doğal bir görünüm yakalamak istiyorsanız, kullandığınız renklerin önemi büyük. Kesinlikle daha sıcak tonları tercih etmelisiniz. Zengin tonlarda yumuşak mobilyalar için zemin renkleri sıcak tonlarda nötr bir renk seçin. Klasik desenler kullanarak bir takım oluşturun ve bu görüntüyü tamamlayacak rustik ahşap mobilyalar seçin. Güzel, kusursuz bir ev planlaması yaparken bu sıcaklığı dışarıda bırakmamak her zaman kalbimizde özel bir yerde olacak. Eğer bir alana sıcaklık katmak istiyorsanız bunu yapmanın en kolay yolu ahşap kullanmaktır.

Modern ve Koyu Tonlar

Koyu griler ve yanık tonlu turuncular kullanıldıkları yerlere davetkar ve modern bir düzen oluştururlar. Yün döşemeli güzel bir kanepe ve cilalı şık bir sandalye gibi görkemli dokular koyu bir duvar ile eşleştiğinde denge sağlanır. Bu koyu tonlar evinize daha çok modern ve yeni bir hava katar. Bu yüzden modernlik arayışı olan birçok insan bu tonları tercih ediyor.

oturma odası dekorasyon fikirleri

Bir Parlaklık

Az önceki maddeden çok farklı olan bu stil, estetik açıdan gayet hoş bir oturma odası isteyenlere bunun parlaklıktan geçtiğini savunuyor. Orjinal özellikler ve cesur renkler zengin iç mekan görünümleri, mekanı canlandıranın kendinden emin renk kullanımı olduğunu gösteriyor. Ayrıca modern ve minimalizm çok yakışan bir çift olduğundan beyaz kullanmak kulağa mantıksız gelmiyor.

Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

Bohem

Belki de ilginizi fazlasıyla çeken bu tarzı sadece internette veya dergilerde görüyorsunuz. Peki ilginizi çekiyorsa neden uygulamaya geçmiyorsunuz? Oturma odasında böylesine zarif ve eşsiz bir stili uygulamak için çok düşünmeye gerek yok. Bohem tarz genelde insanı evinde tanımlayan bir tarzdır. Evinize kendinizi yansıtırsınız. Bohem bir oturma odası, size fikirlerin ve yaratıcılığın bir sınırının olmadığını gösterebilir. Bu tarz, gerçekten her doku ve rengi evinde kullanmaktan çekinmeyecekler için mükemmel. Daha fazlası için Bohem Esintileri yazımı da inceleyerek ayrıntılı fikirler edinebilirsiniz.

Çağdaş Bir Bakış

Uzak konumlardan gelen renkler ve dokular sizin için ilham kaynağı olabilir. Koyu tondaki ahşap zeminler ve dokulu duvarlar oturma odasında zengin görünüm için mükemmel bir temel hazırlar. Altın tondaki aksesuarlar lüks faktörünü devreye sokar. Her iç mekan tasarımı için bunlar iyi bir kombinasyondur.

Endüstriyel Tarz – Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

Karanlık aynı zamanda endüstriyel anlamına da gelebilir. Rüya gibi bir endüstriyel dekorasyon yüksek ve cilalı bir tavan, kaba beton bir zemin ile başlar. Yumuşak kahverengi bir kanepe ve metal bir kitaplık buraya uyum sağlar. Sıralı raflar kullanılan, sanat eserleri ile donatılan bir mekan entelektüel bir hava yayıyor.

Çiftlik Evi – Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

Güzel tonda gri duvarlar, hafif bir halı ve kahverengi vurgular ile tamamlanan bir oturma odası. Ham ahşap ile yapılan ahır tarzı rustik kapılar bu stil ile çok uyumludur. Eski bir sepet ya da dekoratif rustik fenerler kullanmak odaya sıcaklık katar. Bu alandaki sepeti battaniye depolama sepeti olarak kullanmayı deneyin.

Bakırlı Eşleşme – Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

Oturma odası dekorunuza daha fazla derinlik kazandırmak için metalik, bakır tonlu vurguları, geleneksel ahşap tonları ile eşleştirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.