Banyo Dekorasyonu,  Dekorasyon Renkleri

Banyo Dekorasyonu — 2021’in Gri Banyo Dizaynları Senin İçin Burada

gri banyo dekorasyonu

Dekorasyonda nötr tonları kullanmayı seviyorsanız gri banyolar klasik, sakinleştirici ve havalı görünüyor. Griyi banyoda kullanmak, gölgenin ne kadar dinamik olduğunu size gösterecek. Gri banyo trendinin en iyi kısmı da her banyo stili için uygun olması. Eğer gri denilince aklınıza yağmur bulutları ya da kötü ruh halleri geliyor ve bu rengi kullanmaktan çekiniyorsanız endişelerinizi giderecek örnekler vereceğim. Gri banyolar sanıldığı gibi bir etki bırakmıyor insanlar üzerinde. İyi yapılır ve kullanılırsa gri banyo dekoru eviniz için gerçek bir yükseliş ve ekstra şıklık sağlar.

Gri Banyo Dekorasyonu

Metro fayanslar trendler arasında. Tabii sadece trend olduğu için önermiyorum. Gri metro karolar aynı zamanda banyoda ışık ve alan hissini arttırmak için yardımcı oluyor. Grinin diğer renkler ile arası da iyi. Güzel bir kireç yeşili, toz pembe, solmuş sarı ya da mavi ile uyumu mükemmel.

Diğer bir öneri sebebim ise grinin sakinleştirici etkisi olması. Siz küvette günün yorgunluğunu atarken doğru kullanılan renkler de size yardımcı olabilir.

Gri Banyo Dekorasyonunda Karo Fayanslar

Metro karoların trendde olduğunu söylemiştim. Banyodaki gri karolar yumuşak ve modern görünür. Kullandığınız grinin ağırlığına göre ince kontrastlı dekorlar gri ile iyi gider. Karo seçerken boyutlandırmayı düşünmelisiniz. Eğer yanlış boyutta karolar seçerseniz istediğiniz görüntüyü elde edemezsiniz. Boyutlar aranan havayı ve görünümü tamamen değiştirebilir. 10 cm karodan daha küçüklerini tercih etmemeye çalışın. Temizlik konusunda da ekstra uğraş gerektirir. Daha mozaik karoları banyolarda görmekten hoşlanıyorsanız zeminde kullanmayı deneyin. Duvarları ve duşu sade tutarak odak noktasını zemin haline getirebilirsiniz.

  • Örneğin çok küçük karolar seçerseniz banyonuzda ezici ve meşgul edici bir görüntü ortaya çıkar. Desenli fayanslar gibi düşünebilirsiniz bu görüntüyü.
  • Eğer çok büyük karolar seçerseniz banyonuz bu sefer daha küçük görünür. Sınırlı bir alan varmış hissine sebep olur.

Duş Renkleri

Duş içinde kullanılan griler çok düz olursa görüntüde donukluk olur. Daha canlı bir görünüm için gri taşlar ya da dokulu gri kullanabilirsiniz.

Gri Banyoya Gri Mobilya

Banyoda parlak beyazı görmekten sıkıldıysanız griye yer vermenin tam zamanı. Diğer renkler ile uyumu iyi olduğu için gri seçmek akıllıca. Daha fazla rengi de tek başına kullanabilirsiniz tabii ama bu kadar modern bir havayı yakalamak kolay olmayabilir. Örneğin kırmızıyı banyoda ya da mutfakta dikkatsizce ve abartı ile kullanmak… Bu dekorasyonda en sevmediğim görüntülerden biri olduğundan hakkında güzel bir şeyler söyleyemeyeceğim. Çağdaş bir görüntü arıyorsanız sizin için gri mantıklı bir seçim olacak.

Grinin İki Tonu

Griyi seviyoruz fakat bütün banyoda aynı tonu kullanmak sıkıcı olabilir diye düşünüyoruz. Bununla başa çıkmanın en iyi yolu griyi tonlar ile kullanmak. Burada popülerliği elinde tutan seçenek koyu tonlu bir gri ile açık tonlu grinin ya da beyazın eşleşmesi. Seçtiğiniz iki tonu banyoda eşit oranda kullanırsanız aradığınızı kolayca elde edersiniz.

Gri Banyoda Ayna

Dinamikliği elde tutmak için farklı tonlarda olan bir duvar kağıdı ile büyük bir aynayı eşleştirin. Desenleri olan bir duvar kağıdı ile büyük bir ayna daha fazla alanınız olduğu hissini verir. Ayna tek başına bu işi yapabiliyorken bir de desenleri kattığınızı düşünün…

Grili Mavi

Bu açık tonlu gri kullanmayı düşünüyorsanız tavsiye ediliyor. Açık gri ve koyu mavinin eşleşmesi banyoya iyi gidiyor. Tamamlanmış, derinleşmiş ve dengelenmiş bir banyo hissini yaratıyor.

Griye Biraz Gösteriş Ekleyin

Gri tonlardaki banyonuzda daha fazla gösteriş ve parlaklık elde etmek için diğer dekorları kullanın. Örneğin zengin tasarımlara ve renge sahip bir avize kullanın. Vintage ya da klasik bir görüntü için altın rengini deneyin. Daha fazlası için muslukları ve duş başlığını altın ya da bakır tonlarda kullanın. Musluklar için bakır ve altın renkler zaten trend.

Zemine Odak

Az önce üst maddede söylemiştim, eğer odak noktasını zemine çekmek istiyorsanız desenli ya da küçük karolar kullanabilirsiniz. Eğer hem desen hem de minimalist bir görüntü arıyorsanız o zaman ince geometrik tasarımlı olan fayansları ve döşemeleri kullanmayı deneyin. Basit tasarımlar Minimalist Dekorasyon için uygundur ve gözü yormaz.

İsveçin Çitlik Ev Tasarımını Gri Banyoya Getir

Klasik ve rustik bir İsveç çiftlik evi görüntüsü için ihtiyacınız olan şey güzel eski siyah bir küvet. Geleneksel siyah tonları sakin bir hava yakalamanıza yardımcı olur. Eskitme görüntüsü için küvetin yanı sıra oldschool musluk tasarımlarından veya vintage dolaplardan faydalanılabilir.

Gri Banyo İçin Ekstra Öneri

  • Ekstra olarak banyonuzda gri kullanıp kasvetli ve karartıcı bir görüntü yakalamamak için her yeri gri yapmayın. Tek renkli görüntüler her zaman insanı boğar. Eğer hali hazırda böyle bir banyoya sahipseniz renkli dekorlar, renkli havlular ve taze çiçekler kullanmayı deneyin.
  • Armatür kullanmak istiyorsanız altın, gümüş ya da siyah renklerde tercih edebilirsiniz.
  • Gri karolar kullandığınız banyonuzda geleneksel görünüm için harç rengini beyaz yapın. Böylece koyu tonlarda bir döşemeniz varsa vurgu sağlamış olursunuz.

Gri banyo dekorasyonu, Gri banyo dekorasyonu, Gri banyo dekorasyonu, Gri banyo dekorasyonu, Gri banyo dekorasyonu

Blogdaki son yazılar;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.