Giriş Hol Antre Dekorasyonları İçin Fikirler

Dekore etmek sadece oturma odası için önemli değil. Aynı zamanda evin iç ve dış her yeri için önemli. Bu yüzden bugün sizin için birkaç ilham verici hol dekor fikri vereceğim. Giriş alanları, evde karşılaştığımız ilk yer ve ilk karşılaşmaların etkileri sadece insanlar üzerinde geçerli değil. İlk görüşte misafirler üzerinde olumlu bir etki bırakması için aslında büyük bir önemi var hollerin. Bu nedenle ilk izlenimin kuvvetli ve tabii kullanım alanının da işlevsel olması gerekir.

Ayakkabıların, kabanların ya da evcil hayvanlarımızın aksesuarlarının bu alanda tutulduğunu düşünürsek bir düzeni hak ettiğini söyleyebiliriz. Ne kadar alan olursa olsun burayı evinizin geri kalanı kadar şık hale getirmek mümkün. Buradaki duvarı dekore ederken daha fazla örneğe ulaşmak isterseniz Duvar Dekorasyonu ve Duvar Dekorasyonu Fikirleri yazılarıma göz atabilirsiniz.

Örneğin evde sevdiğiniz şey sıcaklık ve samimiyeti yansıtmak ise daha en baştan bunu göstermenin en kolay yolu hol dekorasyonudur.

Giriş Hol Antre Dekorasyonları İçin Fikirler

Mevcut Olan Duvar Alanının Tümünü Kullanın

Boş ve geniş sayılan bir koridorunuz varsa bu alanı depolamayı düzenli ve en işlevsel şekilde kullanmak için tavandan tabana uzanan bir dolap yaptırabilirsiniz. Yüksek alanlara erişim için dekoratif bir kütüphane merdiveni ya da basamak sehpalardan almayı düşünebilirsiniz. Yastıklı bir oturma alanı da ayakkabıların giyilmesi, çıkarılması için kolaylık sağlar. Eve yorgun geldiğinizde hemen girişte bir oturma alanınız olması işlevsel bir seçim olur.

Renk Ekleyin

İlk izlenimin önemli olduğunu söylemiştim. Eve girer girmez sıkıcılık ile karşılaşmak yerine biraz renk katabilirsiniz. Evet evde sıkıcılığı azaltmanın en basit yolu renklendirmektir. Hele de cesaret edip güçlü bir renk seçerseniz, tam sonuç alırsınız.

Depolama Konusunda Yaratıcı Olun

Girişte çok büyük bir alana sahip değilseniz küçük alan depolama hilesi olan dikey depolamaya yönelin. Düz bir dolaptan farklı olarak küçük alanı daha küçük göstermeyecek farklı depolama yolları deneyin. Mesela kasa depolamayı burada da kullanabilirsiniz. Kasaları renk renk boyayıp duvara monte edin.

Dış Kapıyı Boyayın

Neşeli bir karşılamanın en basit yolunu en etkili yerde kullanın. En başından misafirlerinize neşeli bir merhaba deyin. Tabii dış kapının sadece içini ya da dışını boyayabilirsiniz. Hatta kapının sadece belirli bir bölgesini, bir şerit halinde de boyayabilirsiniz. Her şekilde o neşeli etkiyi yakalayacaksınız.

Işığı Cam Kullanarak Güçlendirin

Doğal ışığı güzel alan bir ön alanınız varsa, ön kapınıza cam paneller eklemeyi düşünün. Tamamen cam olmasına gerek yok, filmli camlar kullanılıyor zaten genelde. Yine de filmsiz camlar daha sade ve şık gibi. Cam kullanmanın güvenliği hakkında endişelenmenize de gerek yok. Kapılar için uygun yapılmış birçok çeşidi var.

Giriş Sandalyeleri Kullanın

Giriş alanınızda güzel bir oturma köşesine yer yoksa, sadece sandalye kullanmayı deneyin. Sandalye burada nasıl olur ki? diye düşünenler için nasıl şık kullanılabildiğini örnekler ile göstermek istiyorum. Aşağıdaki pinleri inceleyebilirsiniz.

Aslında hiç masrafa girmeden eski sandalyelerinizi yeniden tasarlayabilirsiniz. Cilalayıp boyayarak yeni hale getirebilirsiniz. Desenli kumaşlar satın alıp sandalyeleri kaplayabilirsiniz. Ayrıca bu alanda kullandığınız kumaşın zarar görmemesi, neme ve lekelere karşı korunması için birkaç kat şeffaf su bazlı poliüretan uygulayabilirsiniz.

Sade, Temiz ve Basit Bir Rustik Giriş

Düz bir dolap görmek istemiyorsanız bu alanda kullanışlı bir bank kullanarak rustik bir hava yakalayabilirsiniz. Bankın altındaki bölümü depolama alanı olarak kullanarak alanı değerlendirebilirsiniz. Bu depolamanın düzenli ve basit görünmesi için hasır sepetler kullanmayı deneyin. Kaban ve ceketler için askı kancalarını da rustik seçebilirsiniz.

Girişiniz için Delikli Ahşap Askı (Pegboard) Hazırlayın

Doğal ahşabı görmeyi seviyoruz, ahşap hem sağlıklı hem de işlevsel oluyor. Hem de her zaman şık görünüyor. Bu dekorun rafları ve mandalları çıkarılabilir. Bu şekilde istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

Tavanda Duvar Kağıdı ve Desenler

Bir giriş alanını misafirperver kılan birçok dekoratif dokunuş olabiliyor. Bunlardan biri de hiç göz önünde değilmiş gibi durup aslında dikkat çekebilen bir alan: tavan. Renkli bir kapı, çerçeveli bir sanat eseri kadar tavanlar da dikkat çekebilir. Bu yüzden siz de bunu değerlendirmek isteyebilirsiniz. Tabii bunu yaparken dikkatli seçim yapmakta fayda var. Kendinizi bir akvaryumun içinde gibi hissedeceğiniz bir sonuç ortaya çıkarmamak için ışıklı desenler ve çok canlı renkler tercih edilmemeli bence.

Giriş Yolu Zemin Döşemeleri

Eğer kiracıysanız tadilat yapmak sizin için sorun yaratabilir. Böyle bir durumda giriş yolunu dekore etmenin bir yolu var. Yapıştırılıp soyulabilen zemin kağıtları. Ayrıca suya dayanıklı olduğu için kolayca temizlenebilir.


Blogdaki son yazılar;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir