Evlerimizin vazgeçilmez yapı taşlarından olan bitkiler ve çiçekler bize her şekilde artılar sunuyor. Yeşillik, hayatımıza kattığı maksimum yaşama sevincinin yanı sıra dekorasyona da olumlu etkiler bırakıyor. Ancak canlı ev bitkilerini sadece dekoratif bir obje olarak düşünmemeli. Evimize doğal bir Feng Shui dokunuşu eklemenin en doğal yollarından biri tabii ki çiçeklerdir. Herhangi bir çiçek değil, doğru olan çiçeği bulmak önemlidir.

Ayrıca çiçekler etrafındaki objelere de enerji yüklemesi yapar. Belirli bir enerjiye sahip materyallerin enerjilerini yükseltmek için de kullanılır. Örneğin ahşap. Ahşap yaşamsal büyümenin ayrıca aksiyonun enerjisini kullanıldığı alana taşır. Yeşilin tonları da ahşabın taşıdığı enerjiyi güçlendirir.

Genel olarak bakmak gerekirse birçok bitki feng shui ile bağlıdır. Yumuşak yapraklı çiçekler, besleyici ve nazik bir enerjiyi alana taşır. İşte dekorasyonunuzu planlarken feng shui ile pozitif enerjiyi evinize dahil edecek birkaç çiçek önerisi… Ama ondan önce kısaca hatılayalım, Feng Şui nedir?

Feng Shui Nedir?

Feng Şui felsefesi genel olarak doğal dünyada denge oluşturmak için yaşama alanlarındaki eşyaları düzenleme pratiğidir. Buradaki asıl amaç çevre ile insan arasındaki uyumu maksimum seviyeye çıkarmaktır. Asya kültüründe bu felsefenin adı “Tao”dur. Tao “yol” anlamına gelir. Taoizm doğanın yoludur ve feng shui’nin bütün ilkeleri doğadan geçer.

Feng Shui ile Pozitif Enerji Çiçekleri

Birden fazla olumlu enerjiyi elde etmek için Feng Shui’nin gücünü kullanmak mı istiyorsunuz? O zaman sizin için burada mükemmel çiçek önerilerini listeliyorum. Önerilerden birini kullanmayı es geçmeyin…

1. Orkide

Orkidelerin olumlu ve pozitif enerji hislerini yaydığı bilinen bir gerçektir. Siz ya da yakın bir tanıdığınız kariyer konusunda bir enerjiye ihtiyaç duyuyorsanız, bulunduğunuz alana bir orkide ekleyebilirsiniz. Ruhsal anlamda teşvik olmak ya da doğurganlığı artırmak için bu güzel çiçekler olumlu sonuçlar verir.

orkide, fenk şui

2. Krizantem (Kasımpatı)

Gerçekten para kazanmak için artık bir pozitif güç bana (ekstra olarak) yardımcı olmalı dediğiniz zamanda bulunduğunuz ortamlara krizantem çiçeği alın. Maddi durumunuza olumlu bir enerji akışı sağlayacaktır. Riskli bir projenin yapım aşamasındaysanız bu iyi şans getirdiği herkes tarafından bilinen çiçeklerden edinebilirsiniz. Ayrıca pembe krizantemler ortama mutluluk getirir.

krizantem, kasımpatı, feng şui çiçeği

3. Feng Shui Pozitif Enerji Çiçekleri: Nergis

Zen ve dengenin enerjisini hissetmek istiyorsanız evinizin bir köşesine Nergis çiçeklerinden ekleyebilirsiniz. Tıpkı Krizantem gibi refah seviyesine olumlu enerji akışı sağlar.

nergis çiçeği, feng shui çiçekleri

3. Kutsal Çiçek Lotus

Mükemmel görünüşleri ile Lotusları sağlık alanında çeşitli şekillerde kullanılıyor. Feng Şui çiçekleri arasında yer alan Lotus, sağlığın ve varlığın saf enerjisini taşır. Lotus çiçeklerine yüklenen bu anlam, bataklıktan gelen bu çiçeklerin görünüşlerini bulundukları yerdeki çamura rağmen asla bozmamalarından dolayıdır. Canlılığa uyumlu bir dokunuş kazandırır. Bu yüzden de sağlık ve sıhhat için olumlu enerjiler taşıdığına inanılır. Lotus çiçeklerinin görüntüleri kadar anlamları da muhteşemdir. Açıkçası ben yazarken oldukça eğlenmiştim, merak edenler için buraya “Kutsal Lotus Çiçeğinin Anlamı” bırakıyorum.

lotus çiçeği, fenk şui

4. Feng Shui’de Şakayık Çiçeği

Orkideler ile birlikte kullanıldığında aile kurma olumlamasına fazladan pozitif enerjiyle yoğunlaşır. Şakayık çiçekleri tek başına da ilişki için güzel enerji yayar. Biriyle tanışmak istiyorsunuz ve evrene bu mesajı olumlu şekilde ulaşmasını istiyorsanız etrafınızda şakayık çiçeklerinden bulundurun. Bu çiçeklerin bekarlar ve romantizm arayışında olanlar için yardımcı olduğuna inanılır. Ayrıca en iyi sonuçları almak isterseniz de yatak odanıza bir şakayık alabilirsiniz.

şakayık, feng shui çiçeği

feng shui, feng şhui, feng shui felsefesi, feng shui salon, pozitif enerji veren bitkiler, fenkşui, fenkşui felsefesi, fenkşui felsefesi nedir, fung shui çiçekleri, feng shui çiçeği, pozitif enerji veren çiçekler, eve pozitif enerji veren çiçekler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir