ev iç dekorasyon

Eylül ayına yaklaşırken en sevdiğim mevsim hakkında birkaç dekorasyon önerisi yazmak istedim. Yani bugün bu yazıda dekorasyonda sonbahar esintilerini nasıl kullanabiliriz buna bakacağız. Bu güzel ve basit dekorasyon projeleri ile sonbaharın sıcak tonlarını evimize taşıyacağız.

Sonbahar temasında öne çıkan birkaç detay var. Sıcak renkler kullanmak elbette ilk sırada geliyor ve aslında bunu vazgeçilmez sayabiliriz. Turuncu ön planda olacak. Bu mevsim daha çok hasat zamanları ve serin havalar ile eşleştiği için kullanacağımız detaylar bunları anımsatacak bize. Kabaklar, kozalaklar, sonbahar yaprakları, peluş halılar, yastıklar ve kalın kumaşlar. Kapıda kullanacağımız çelenk bile bize sonbaharı anımsatacak türden olacak.

Bu mevsimde eve sıcaklık katmanın birçok yolu var ve bunlardan en basiti ahşap kullanmak. Evinize sıcaklık katacak ahşap dekorları buraya tıklayarak görebilirsiniz. Sonbaharda evimizde neler değiştirebiliriz, ne dekorlar üretebiliriz isterseniz artık bu güzel listeyi incelemeye geçebiliriz.

1. Sonbaharda İlk Ev İç Dekorasyon Önerisi: Ekose Masa Örtüsü

Ekose örtüler dekorasyonda sonbahar esintileri için biçilmiş kaftan gibi. Sadece masa örtülerinde değil, farklı yerlerde de ekose kullanılabilir. Kalın kumaşlar kullanmak sonbahar dekorasyonu için oldukça çekici.

ev iç dekorasyon, sonbahar dekorasyon, ekose masa örtüsü
Sonbahar Dekorasyonu

2. Dip Boyalı Mum Dekoru

Mum kullanmayı seviyorsanız elinizdeki mumları değiştirebilirsiniz. Klasik düz mumları, mum boyası kullanarak boyayabilirsiniz. Bunda en iyi sonuç için ihtiyacınız olan küçük bir tampon fırça kullanmak. Boyamanızı yapmadan önce kullanacağınız boyayı iyice çalkalamayı unutmayın. Mumları kullanmadan önce mutlaka tamamen kurumasını bekleyin.

3. Mason Kavanoz Aplik Dekoru

Sonbahar esintileri için kullanılabilecek en güzel şeylerden biri mason kavanozları. Bu kavanozlardan bir çift aplik hazırlamak hızlı ve kolay bir yol. İster tavandaki kancalardan sarkan ister duvarınızda asabileceğiniz bir aplik hazırlayın. Alana sıcaklık katacak. Sonbaharda aradığımız şey de tam olarak bu.

4. Bahçede Ateş Çukuru

Güzel bir bahçeniz varsa ateş çukuru oluşturmayı deneyin. Serin havalar için ateş çukuru yakınlarında battaniyeler ve odun bulundurmayı unutmayın. Uçuşan küçük böceklerden de kurtulmuş olursunuz.

ev İç Dekorasyon, ateş çukuru

5. Mısır Kabuğu Dekorları

Bu mevsimin hasat mevsimi ile eşleştiğini söylemiştim, mısırların asıl hasat ayı da ağustos. Sonbahara geçerken mısır kabukları ile birkaç dekor hazırlayabilirsiniz. Bu daha çok kapı çelenkleri için uygun görünüyor.

6. Ön Sundurma Dekorasyonu İçin Öneri

Eğer girişinizde bir oturma alanına sahipseniz sonbaharın esintilerini hissettirmek için en iyi alana sahipsiniz demektir! Belki şömine ile yarışır… Burada kabaklar, fener ışıklar ve battaniyeler ile çok iyi görüntüler yakalayabilirsiniz.

7. Düşkapanı Hazırlayın ve Asın

Düşkapanlarının dekoratif güzelliğinin yanında yapımı da gayet basit. Aşağıdaki Pinterest fotoğraflarına tıklayarak nasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

düş kapanı, ev İç Dekorasyon, mavi gökyüzü

8. Ev İç Dekorasyon Fikirleri – Kitaplığınızın İçini Boyayın

Kitaplıklar ile turuncu ve kahve tonları iyi eşleşiyor. Bizim sonbahar görüntüsü için aradığımız renkler de zaten bunlar. Küçük değişiklikler büyük etkiler yaratabilir.

9. Ev İç Dekorasyon – Toprak Tonlu Büyük Boy Resimler

Çeşitli kahverengi tonları diğer dekoratif eşyalarınız ile eşleştirin.

10. Çiçeklerin Yerini Sonbahar Yaprakları Alsın

Hali hazırdaki çiçekli vazolara sonbahar yaprakları, kozalaklar ya da kuru dallar ekleyebilirsiniz. Bu şekilde ortamda sonbahar dekorasyonu için doyurucu bir doku elde etmiş olursunuz.

kuru dal dekor, bej berjer, turuncu bal kabakları, kuru kafa dekor

11. Ev İç Dekorasyon- Daha Ağır, Sıcak Kumaşlar

Sonbahar dekorasyonu söz konusu olduğunda, doku ne kadar fazla olursa o kadar iyidir. Daha hafif, yazlık yastıkları ağır kumaşlı olanlarla değiştirin.

ağaç sehpa, ev İç Dekorasyon önerileri

12. Ev İç Dekorasyon – Sahte Kürk

Sahte kürkleri ve peluşları yatak odanızda, yemek alanlarında ve banyoda kullanabilirsiniz. Beyaz suni kürkler küçük bir alanda kullanılabilir. Ayrıca sandalyeleriniz için peluş atmalar kullanabilirsiniz.

13. Ev İç Dekorasyon – Yastıkları Değiştirin

Bu yöntem son derece basit görünen fakat en etkili yöntemlerden biridir. Küçük dokunuşlar bazen büyük değişimlerden daha etkili olabiliyor. Yaz mevsiminde kullandığınız açık tondaki atma yastıkları artık sıcak tonlu olanlar ile değiştirmenin zamanı geldi.

14. Hasır Sepetler

Bu sonbaharda bu ucuz ve kolay sonbahar dekor fikirleriyle evinizi bütçenize göre dekore edebilirsiniz. Hasır sepetlerle birlikte dekoratif buğdaylar kullanabilirsiniz.

hasır sepet, dize ışık

15. Ev İç Dekorasyon Tüyoları – Ucuz Sonbahar Mum Dekor Fikirleri

  1. Sonbahar Yaprak Mason Kavanoz

2. Tarçınlı Çubuk Mum

3. Sonbahar Mum Çelengi

4. Kızılcık Dolgusu Şamdan

5. Kabak Mumları

6. Patlamış Mısır Çekirdeği 


16. Ev İç Dekorasyon Tüyoları – Ucuz Dekoratif Kabak Sonbahar Dekor Fikirleri

 1. Tebeşir Boyalı Kabaklar

2. Kabak Sepeti

3. Sayfalar İle Kabak

Sonbahar Dekorasyonu, Sonbahar Dekorasyonu, Sonbahar Dekorasyonu, Sonbahar Dekorasyonu sonbahar dekorları, sonbahar dekorasyonu, sonbahar esintileri, sonbahar etkisi, kabak dekorları, ev yapımı mum, sonbahar mumları, dekorasyona sonbahar esintileri, dekorasyon fikirleri, sahte kürk halı, sundurma dekorasyonu, sonbahar sundurma dekoru #dekorasyon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir