Duvar süsleme örnekleri, Duvar Dekorasyonu yazımın devamı niteliğinde, duvar dekorasyonu nasıl yapılmalı, nelere dikkat edilmeli, bir çok örnek vereceğim. Dilerseniz el yapımı duvar dekor örneklerine de El Yapımı Dekorasyon yazımdan ulaşabilirsiniz.

Büyük Ölçekli Sanat

Büyük ölçekli bir tablo genel olarak minimalist bir dekorasyonla daha iyi eşleşir. Çünkü dikkat çekici ve ortamdaki tonu ayarlayıcı olacaktır. Siyah beyaz tablolar kullanmak isterseniz bir vurgu rengi için soyut bir parça ile ortama renk katın.

Galeri Duvarı

En bilindik duvar dekorasyonu örneğini biraz geciktirmemin sebebi yenilere fırsat vermek içindi. En samimi ortamlar için anıları kullanmak kaçınılmaz bir yoldur. Hiçbir dekor duvar galerisi gibi kişisel ve renk sahibi olamaz. İster anı fotoğrafları ister seçtiğiniz sanat fotoğrafları veya resimleri olsun fark etmez. Buraya kendinizden bir şeyler katmak durumundasınız. Bu yüzden de kişisel bir alan yaratmış oluyorsunuz. Bunları yaparken birkaç şeye dikkat edin. İlk olarak seçtiğiniz çerçeveler birbirleri ile uyumlu olsun. Daha geniş bir alan etkisi bırakmak için ise çerçeveleri tavana doğru genişletin.

Duvar Süsleme Örnekleri

Vurgu Duvarı

Normal duvarların yanı sıra bir duvarınızda farklı bir duvar kağıdı, resim veya farklı boya rengi kullanabilirsiniz. Eğer yeteneklerinize güveniyorsanız bir duvara resim çizin. Sizin için de harika bir tecrübe olacak. Duvar kağıdı ve farklı tonlarda bir boya seçimi için Duvar ve Tavan Boyama yazıma bir göz atabilirsiniz. Boya çeşitleri, fiyatları ve uygulama teknikleri ile ilgili ayrıntılı bir yazı. Küçük alanda kullanacağınız bir 3D dekoratif resim vurgusu büyük bir etkiye sahip olabilir. Banyolarda ve yatak odalarında 3D resim eşleşmesi mükemmel!

Yuvarlak Aynalar

Aynalar küçük bir alanda kullanımı yaygın dekorlar. Çünkü ışığı yansıtır ve alanında daha genişmiş etkisi gösterir. Bunun yanı sıra 2020 trendleri arasında yuvarlak aynalar yer alıyor. Bence kullanımı gayet şık. Yuvarlak bir aynayı bir ip ile asmayı deneyin.

Shiplap Duvar Kaplamaları

Nedir bu shiplap? Shiplap aslında dış cephe duvarlar için kullanılan bir tür tahta kaplamadır. Ancak bu görüntüyü iç tasarıma taşımak korkulacak bir şey değil. Hatta bence gayet şık. Yemek odası, yatak odası, hol ve banyoda bile kullanılabilir. Tavanlardan mutfak adasına kadar birçok alan için uygundur. Bu kaplama genel olarak kıyı evi hissi katar. Belki görüntüsüne aşinasınızdır ama isim yabancı geliyordur. Birkaç tane örnek kullanım vereyim.

Daha fazla örnek için;

Üç Tablo Şıklığı

Resimleri gruplandırmak bir oda için büyük ve keskin bir etkidir. Çerçeveler ile pencere maddesinde söylediğim gibi bir resmi parçalar halinde asabilir ya da sevdiğiniz sanat eserlerini eşleştirip sunabilirsiniz.

Duvar Süsleme Örnekleri

Duvarda Bitkiler

Yukarıda rafları nasıl dekor olarak kullanabilirizi anlatırken sıranın bitkilere geleceğini söylemiştim. Blogumdaki diğer yazıları okuyanlardansanız ev bitkilerini ne kadar çok sevdiğimi bilirsiniz. Çünkü her yazıma eklemeye çalışıyorum. Bitkilerin güzelleştirmediği alan yok. Onları kullanabileceğimiz bir sürü yer var. Ev içinde zeminde veya pencere önünde kullanmaya alışkın olduğumuz ev bitkilerini, çok şık bir şekilde duvarda sergileyebiliriz. Evet duvar dekorunun en güzel yanlarından biri de bu. Duvara biraz doğa katmak için asılı veya duvara monte edilmiş yetiştiricileri deneyin. Daha kolay bir yöntem kendi hazırladığınız rafları kullanmak. Duvara ilgi katmanın en kolay yollarından biri bu. İç tasarımınız için ya da terasınız için ilham alabileceğiniz birkaç örnek;

Duvara Yaslı Ayna

Yuvarlak aynaların 2020’de trend olduğunu söylemiştim. Boş bir duvarı dekore etmenin en kolay yolu belki de büyük bir ayna kullanmaktır. Biliyorsunuz ki aynaların alan açma özellikleri var. Aynaları bir de asılı halde kullanmak yerine duvara yaslayarak kullanmayı deneyin.

Duvar Süsleme Örnekleri

Işıklı Tablolar

Işıklı tabloları son maddeye bırakmamın sebebi, herkese hitap etmeyeceğini düşünmem. Aslında doğru kullanıldığında ve doğru bir ışıklandırma rengi seçildiğinde gayet şık bir dekor olabiliyor. Ulaşımı ve maliyeti de gayet uygun. Birçok alışveriş marketi bu tablolardan satış yapıyor. Online olarak satın almanız tabii ki en kolay yol.

Duvar Süsleme Örnekleri
Duvar Süsleme Örnekleri
Duvar Süsleme Örnekleri

Blogdaki son yazılar;

Duvar Dekorasyonu: Duvar Süsleme Örnekleri, Duvar Dekorasyonu: Duvar Süsleme Örnekleri, Duvar Dekorasyonu: Duvar Süsleme Örnekleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir