Beyaz lale anlamı

Lale, dünyanın en yaygın kullanılan ve en bilinen çiçeklerinden biridir. Verdiğiniz değeri göstermenin ince bir yolu lale hediye etmektir. Aslında lale çok yönlülüğü ile bilinir çünkü birçok durumda göndermek için bu çiçekler seçilebilir. Oldukça büyüleyici bir görüntüye sahip olması ana etkendir. Tabi her çiçekte olduğu gibi lalenin de renklerine göre değişen farklı anlamları var. Bu çiçek anlamlarını bilmek, özellikle hediye etmek istiyorsanız, doğru mesajı vermek için oldukça önemlidir.

Beyaz lalenin önemini anlamak için öncelikle lalenin anlamını bilmek gerekir. Lalenin birçok anlamı vardır. Sembolik olarak umut, yenilenme ve yeniden doğmak anlamları taşır. Dönemlere göre kullanım anlamları farklılaşmış. Örneğin Viktorya döneminde birine lale hediye etmek, sevginizi o kişiye vermek demekmiş.

Beyaz lale anlamı nedir?

Çiçekler mutluluğu ve saadeti ifade etmenin en kolay yoludur. Renkler beyaz olduğunda aslında masumiyet ile bütünleşmiş olur.

 • Beyaz lale de saflık, masumiyet, aşk ve tutkuyu temsil eder. Bunun ana sebebi baharın esintilerini göstermesidir. Yani biraz heyecan uyandırır.
 • Ancak beyaz lale sadece tutku ve aşk ile ilişkilendirilmiş bir çiçek değildir. Aynı zamanda affetmeyi ve barışı da ifade eder. Kırdığınızı düşündüğünüz bir kalp varsa ona beyaz lale hediye ederek telafi etmek istediğinizi gösterirsiniz.
 • Yanlış anlaşıldığınızı, üzgün hissettiğinizi ve özür dilemeye hazır olduğunuzu ifade etmek için beyaz laleler birebirdir. Yani aslında kırdığınız kişi sevdiğiniz insan ise beyaz lalenin sizin yerinize konuşmasına izin verebilirsiniz. Tabi bu sadece bir betimleme… Çekinmeden kendinizi ifade etmeniz en doğrusu olur. 🙂
 • Bebek partilerinde kullanmak saflık ve masumiyet ile ilişkilendirilecektir. Bu da cennetten gelen tatlı, saf ve masum bir bebek için mükemmel bir seçim olacaktır.
 • Bunun yanında beyaz lale bir cenaze için tercih ediliyorsa anlamı saygı göstermek ve anmaktır.
Beyaz lale anlamı, beyaz laleler

Beyaz lale ile ilgili batıl inançlar

Beyaz lale ile ilgili birkaç batıl inanç var. Bunlardan birisi eğer beyaz lale hayal ederseniz özlem duyduğunuz bir şeye kavuşacağınız. Başka bir tanesi ise yeni başlangıçlar yaşanacağı. Eğer siz beyaz lale hayal ediyorsanız bunun anlamı yeni bir yolculuğa çıkacağınız ya da yepyeni bir başlangıç ​​yapmak üzere olduğunuzdur.

Ayrıca lale 6’nın sayısal bir ifadesine sahiptir. Numara anlamlarına göre 6 rakamı çekici bir kişiliğe sahip olanları temsil eder.

Beyaz lale anlamı, beyaz lale çiçeği

Lalelerle ilgili eğlenceli gerçekler

 • Bu çiçeğin tomurcukları mükemmel bir şekilde simetriktir.
 • Hollanda’da bir zamanlar lale elmastan bile daha değerliydi. O zamanlarda bir malikane ile takas edildiği oluyodu.
 • 3000 çeşidi vardır ve 150’den fazla türe sahiptir.
 • Lale evliliklerde 11. yılı kutlamak için yaygın olarak kullanılıyor.
 • Laleler, soğan ile aynı familyaya aittir.
 • Lale soğanlarını sonbaharda ekerler. İkbaharın başlarından yaza kadar da çiçek açar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir