Banyo Dekorasyonu

Banyo Dekorasyon Örnekleri — Banyoda kendi tarzını yansıtıyor musun?

Banyo Dekorasyon Örnekleri

Banyo tasarımları söz konusu olduğunda ilham sonsuzdur, bu yazıda ilham verici banyo tasarım fikirlerinden en kullanışlı olanları görebilirsiniz. Araştırmalara göre bir evin banyosunun ya da banyolarının kalitesi evin toplam değeri üzerinde etkili oluyor. Banyo, evin küçük bir kısmı olsa da diğer alanlar kadar banyonun dekorasyonu da zaman ve ilgi ister. Duvarların rengi, duvar kağıtları, döşemeler, armatürler, mobilya seçimleri ve diğer aydınlatmalar bir uyum sağlanabilmesi ve istenilen sonuca ulaşılabilmesi için dikkatle seçilmesi gerekir.

Özellikle yatak odası gibi banyolar da stresi atmak ve dinlenmek için tasarlanmalı. Sonuçta sadece temizlenmek için değil bazen ihtiyacımız olan boşluğu, dingin kaçış ihtiyacımızı bu alan giderir. Bunun için yeterli alana da sahipseniz spa tarzı bir banyo sahibi olabilirsiniz. Ayaklı bir küvet ve dinlendirici bir renk tonu ile dekore edebilirsiniz.

Banyo Dekorasyon Örnekleri

Pirinç dekorlar ile hangi tip aydınlatmalar kullanabiliriz ya da vintage, rustik bir banyo dekorasyonu için neler gerekiyor hepsi ve daha fazlası için bir araya toparladığım maddeleri inceleyebilirsiniz. Gelecekteki banyonuzu güzelleştirmek istiyorsanız başlamanın en iyi yolu önce birkaç örnekten ilham almaktır.

Blogdaki diğer banyo fikirlerine ve banyo bitkilerine buradan ulaşabilirsiniz. 🙂

Mavi Karolu Banyo

Girişi mavi karolar ile yapmamın sebebi, banyo dekorasyonuna en uygun rengin beyazdan sonra mavi olmasıdır. Mavi rengin anlamı da bu alanda güzel çalışır. Temizliği, ferahlığı, deniz havasını hatırlatır. Her tonda mavi karolar mükemmel görünüyor.

Vintage Endüstriyel Banyo

Endüstriyel ile vintage tarzı uyumlu olur mu? Aslında direkt örnekteki banyolara bakarak görüyoruz ki çok şık oluyor. Açıkta olan ampul aydınlatmalar ve bakır borular endüstriyel tarzı yansıtmak için birebir. Koyu tonlar ve halılar ile de eski bir görünüm kazanıyor. Bu ikili birlikte muhteşem görünüyor.

Beyaz Modern Banyo

Banyoda beyaz renk kullanımını düşünür düşünmez temiz ve modern bir görüntü geliyor akıllara. Temiz çizgiler ve birkaç organik dokunuş modern bir hava yansıtıyor. Temiz camlı duşakabinler ve büyük pencereler de eklenince yeterince havadar bir banyonuz oluyor.

Banyo Dekorasyon Örnekleri

Siyah Modernliği

Banyoda kullanılacak tek renk beyaz ya da mavi değildir. Siyah kullanmak banyoya muhteşem bir modernlik katar. Özellikle mat siyah ile siyah beyaz karolar çok uyumlu. Petek karolarda en şık görünümü de siyah ile yakalayabilirsiniz. Küçük bir sanat eseri ya da ahşap da uyumlu olur.

Çakıl Kiremitli Duşakabin

Çakıl taşı banyoda tamamen döşeme olarak kullanılmasa da küçük ayrıntılar ile ekleyebilirsiniz. Bu kullanım banyonuza plaj esintisi katacak.

Bohem Banyo

Bohem tasarımı banyoya taşıdığınızda sonuç olarak güzel ve ferah aynı zamanda doğal bir banyonuz olur. Bol yeşil dokunuşlu beyaz, bambu dekorlar ile banyonuza ışık katar.

Basit ve Temiz Minimalist Banyo

Yumuşak yeşil, biraz neşe katmak için beyaz banyo ile uyumludur. Ancak basit bir minimalist dekor için nötr renkler en uygun tonlardır.

Spa Banyosu

Bazen lüks bir banyo demek aslında gerekli olmayanın eksikliği demek oluyor. Bol miktarda açık alana sahip bir banyonuz varsa rahatlatıcı ve ferah bir spa merkezi oluşturun. Basit ayaklı bir küvet, birkaç romantik aydınlatma ve güzel kokan sabunlar. Klasik mermer ve yeşil bitkiler bu rahatlığın sağlanmasına yardımcı olur.

Banyo Dekorasyon Örnekleri, spa banyo, ahşap banyo, küvet

Banyoda Duvar Kağıtları

Banyoda klasikliği bozmanın en kolay yöntemi farklı duvar kağıtları kullanmaktır. Kullanabileceğiniz birçok duvar kağıdı seçeneği var. Tabii en çok kullanılan birkaç seçeneğini örneklerde görebilirsiniz. Bu şekilde banyo duvarlarınızı bir sanat eserine çevirebilirsiniz.

Pirinç Dekor

Pirinç bu sene trendler arasında. Öyle olmasa bile siyah, beyaz ya da yeşil bir lavabo ile mükemmel eşleşiyor. Banyonuza geleneksel bir sıcaklık ve renk katıyor. Ayrıca ahşap ile de mükemmel görünür. Aslında metal kullanımının modası kolay kolay geçmiyor.

Petek Karolu Banyo

Belki de banyoda en sevdiğim görüntü bu orta boy petek karolardır. Ayrıca karo şekilleri kullanıldığı alanı daha geniş gösteriyor. Dar bir banyonuz varsa açık tonlu petek karolar işinizi kolaylaştırır.

Maksimum Raf

Bir banyonun en iyi özelliği kolay depolama alanlarına sahip olmasıdır. Bu alana sahip değilseniz üzülmeyin. Depolama alanını kendinize kolayca sağlayabilirsiniz. Küçük alanlar için de açık dikey depolama alanları kullanışlı oluyor.

Rustik Banyo

Banyonun muhteşem görünmesi için illa modern bir tarzı olmasına gerek yok. Minimalizmi rustik bir tarz ile sunabilirsiniz. Bu tarzda ahşap en çok tercih edilen kaplama.

Siyah Kapılı Banyo

Gerçekten beyaz bir banyo için siyah kapılar harika görünür. Aynı zamanda alanda topraklama etkisi yaratır. Küçük bir banyonuz varsa burada beyaz kullanmak vazgeçilmez oluyor. Bu beyaza sürgülü siyah bir kapı eklerseniz mükemmel sonuçlar elde edersiniz. Sıkıcı bir görünümü anında yok eder.

Ahşap Banyo Dekorları

Banyoda ahşap, öngörülmesi zor bir döşeme değil. Ahşap doğal bir madde olduğu için banyonuza huzur katar. Açık tonlu ahşaplar pürüzsüz bir kullanıma sahip oluyorken, dokulu ahşaplar daha koyu tonlarda kullanılıyor. Doğal malzemelere odaklanmak, rahatlama alanları için güzel bir seçim.

Sarkıt Aydınlatmalı Banyo

Sarkıt aydınlatmalar banyoda dengeli bir çağdaşlık yansıtır. Neredeyse her renk ile uyumludur. Işık fikstür seçimi cesur ise alanda odak noktası olarak öne çıkar.

Geniş Pencereli Mermer Banyo

Küveti büyük ve doğal ışık alan pencerenin önüne koymayı deneyin. Bu şekilde banyo muhteşem bir görüntüye kavuşurken siz de ferahlıktan ve huzurdan en iyi şekilde faydalanırsınız. Modern bir döşeme, temiz cam detaylar ve mermer bu alan ile iyi eşleşir.

kahverengi banyo dolabı, büyük banyo pencere

Blogdaki son yazılar;

Banyolar İçin Dekorasyon Modelleri, Banyolar İçin Dekorasyon Modelleri Banyolar İçin Dekorasyon Modelleri, 2021 banyo dekorasyonu, küçük banyo dekorasyonu, banyo fayans modelleri 2019, döşenmiş banyo fayans modelleri, kahverengi banyo fayans modelleri, modern banyo modelleri 2019, banyo niş modelleri, küçük banyo modelleri 2020, küçük banyo fayans modelleri, banyo dekorasyon modelleri, modern banyo modelleri 2020, küçük banyo modelleri 2018, örnek banyo modelleri, banyo dizaynı örnekleri, banyo dekoru modelleri, tuvalet dekorasyon örnekleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.