Ahşap Ev İç Dekorasyonu

Ahşap dekorlar kullanıldığı her alana sıcaklığı ve rahatlığı getiriyor. Dekoratif kullanımlarda etkili popüler yapı malzemelerinden biri aynı zamanda. Ahşabın etkisi düşünüldüğünde buna şaşırmak zor tabii. Benim de evde kullanımını hep çok beğendiğim ahşap, geçen yıl olduğu gibi 2021 dekorasyon trendleri arasında da yerini alıyor. Yani bu senede bol bol ahşap göreceğiz evlerde.

Ahşabı kullanmanın çok çeşitli yolları var, önemli olan bence biraz kişisellik katarak kendi ahşap dekorumuzu üretmek. Ahşap gerçekten kişisel yaklaşıma ve sanata uygun bir dekor. Yapacağınız şey hayal gücünüzü sanatsal yanınız ile birleştirmek. Eminim çok güzel sonuçlar ortaya çıkacak. Ben de bu yazımda size bu konuda yardımcı olmak istiyorum. Birkaç güzel örnek vereceğim, umarım işinize yarar.

Bu arada Ağaç Dekorasyon Fikirleri yazımda fazlaca kendin yap ahşap dekor fikirleri var. Onu da okumanızı tavsiye ederim. 🙂

Duvarlarda Ahşap

Ahşabı sadece güzel zeminler ve tavanlar için kullanmayız. Eğer evinizde doğal görüntüyü seviyorsanız bir duvarınız için ahşap tercih edebilirsiniz. Ahşabın evde kullanım alanı oldukça geniş. Ahşaptan bir raf oturma odanıza sıcaklık katar. Ahşap dolaplar ve TV üniteleri her durumda misafirperverdir.

Evlerinizi dekore ederken doğal malzeme kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bu şekilde hem güvenli hem de gayet dekoratif sonuçlar elde edersiniz.

ahşap duvar

Ahşap Masa Trendi

Dekor ürünlerinde ahşap farklı varyasyonlarda ve farklı renklerde kullanılabilir. Bu şekilde iç tasarıma kolaylıkla uyum gösterir. Bu yıl ki diğer bir ahşap trendi ise ahşap yemek masaları ve sandalyeler. Ahşap sandalyelerin yanı sıra ahşap bacaklı sandalyeler de ilgi çekici dekorlar arasında.

Yatak odasından terasa, banyodan mutfağa kadar her alanda ahşap kullanımı görülür. Çünkü ahşap dekorasyon hiç istemediğiniz kadar konfor sağlar. Yatağınızda hatta aynanız için yaratıcı bir tasarımda bile çok şık kullanabilirsiniz.

Oturma odalarında ahşap küp üzerinde camlı sehpalar aslında 2020 yılının mevcut trendlerinden biriydi. Hala da popülerliğini koruyor. Çok çeşitli tasarımları da var. Ben bir kaç tane de Pinterest hesabımdan örnek bırakacağım. Belki kafanızda güzel bir tasarım oluşturmanıza yardımcı olur.

Pinterest örnekleri;

Ahşabı Mutfağa Taşıyın

Oturma odasında ahşap dekorlar atmosferi ısıtırlar ve hepimizin oturma odasında aradığı keyifli ve rahat yönü korurlar.  Mutfağınızda siyahı ve ahşabı birleştirin ve ince bir dengeye sahip olun. Bu da yine trendler arasında yer alıyor. Ahşap tezgahlar ve ahşap adalar mutfağınıza sıcaklık katıyor.

Banyonuz için de ahşap duvarlar ve ahşap dolaplar göz kamaştırıcı olabilir.

Diğer ahşap dekoratif fikirler,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir