Ağaç Dekorasyon Fikirleri

Aslında her dekorasyon yazısında bir iki satır da olsa ahşap dekorasyon önerileri görebiliriz. Özellikle aile huzurunu arıyorsanız o evde ahşap kullanmak en iyi tercihlerden biri. Yaşam alanlarında rahatlığı seven herkes için ahşaplar mükemmel tercih oluyor. Ayrıca ister rustik isterseniz de şık ve çekici bir tasarımı ahşap dekorlar ile kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Aslında ahşap dekorlar ile ilgili en iyi şeylerden biri bu dekorları elde hazırlayabilmek. Tasarımların karmaşık bir şekilde oyulması ya da işlenmesi gerekmez. Burada önemli olan şey sadece yaşam alanınızdaki mevcut dekora uyan bir şey yaratmak. Bu konuda oldukça çok fikir var. Bu yüzden en güzellerini, en kolay yapılanları ve en şıkları sizin için bir araya getirdim. Beğendiklerinizi de kolayca hazırlayabilirsiniz.

Daha fazla ahşap önerisi ve ilham için Ahşap Dekorasyon yazıma da göz atabilirsiniz…

Ağaç Dekorasyon Fikirleri

1. Odunsu Oda Bölücü

Bu oda bölücü slider kapılar aslında kütüklerden kesilmiş büyük ve kaba kenarlı tahtalardan yapılıyor. Bu kullanılan tahtalar, büyük bir ağaçtan kesilmiş gibi birleştirilip yapılır. Slider kapılar bir ray ile inşa ediliyor bu şekilde bir yerden bir yere kolayca hareket ettirilebilir.

2. Işıldayan Mum Merkezi

Bu mum tutucular odunlar üzerinde hafif büyüklüklerde delikler açılarak hazırlanıyor. Bu dekoru hazırlamak için yapmanız gereken tek şey, odunun üzerinde delik açabilecek bir aleti kullanabiliyor olmak yani bu kadar basit. Ancak kolay olsa bile dikkatli olmakta fayda var. Bu güzel görünümlü mumluklar, herhangi bir oda için uygun bir odak noktası haline getirecektir.

3. Cam Yüzeyli Odun Sehpa

Bu ilginç odun sehpanın yapımında, eski bir içi boş kütük kullanılır. Tabanın yanına, masayı aydınlatan ve hoş bir vurgu sağlayan bir ışık yerleştirilebilir. Bu modelde bir masa yapmak isterseniz bu ışık cam yüzeyden parlayacak ve harika görünecek. 

4. Kara Tahta Ahşabı – Ağaç Dekorasyon Fikirleri

Bu sevimli kara tahta bir dilim küçük kütük kullanılarak hazırlanıyor. Kesilen küçük dilimli kütük parçasının ortasını kara tahta boyası ile boyuyoruz. Bu işlemden sonra dekorunuz hazır oluyor. Artık istediğiniz her yerde bu odunsu dekoru kullanabilirsiniz. İsterseniz bir kapıya asın. Üzerindeki notu her zaman değiştirebileceğiniz bir alanda kullanmak gayet mantıklı olur.

5. Odun Köşe Kitaplığı

Kabuğu olmayan eski bir kütük, köşe kitaplığı için kullanılabilir. Her raf çok sayıda ağır kitap tutabilir bu kitaplıkta. Tabii yaptığınız bu kitaplık çok dikkat çekici görünüyor. Böylece aynı zamanda gelen misafirleriniz için de konuşma başlatıcı hazırlamış oluyorsunuz.

6. Ayaklı Üç Katlı Raf

Köşe destekleri daha kalın kütüklerden yapılırken, arka kısım daha küçük dallarla çaprazlanmış olan bir model var fotoğraflarda. İlk sıradaki örnek ve aynı zamanda huş ağacından yapılmış. Bu raflar, diğer güzel dokunuşlarla dekore edilmiş bir odada bile kendini kolayca belli ediyor.

7. Günlük Portmanto

Boyutları değişen ahşap dilimleri bu portmanto modellerinin bazılarında arka planını oluşturuyor. Düzensiz ahşap çemberler portmantoya çeşitli dokular sağlıyor. Alanınıza odunsu bir tarz dokunuşu getiren pratik bir ev dekorudur.

8. Ormandan Bir Işık – Ağaç Dekorasyon Fikirleri

Bir odun parçası bulup hazırladığınızda ve üzerinde açık ampul kullandığınızda lambaya eski moda bir his verir. Bu lamba, odanıza rustik bir dokunuş getirmek için mükemmel bir seçimdir. Kabloları gizlemek için de halatlar kullanabilirsiniz.

9. Sağlam Bir Kütükten Sarkan Ahşap Lamba

Bu rustik aydınlatma armatürleri, kabuğu çıkarılmış düzensiz kütüklerden hazırlanıyor. Eski moda açık ampuller ipler ya da zincirler kullanılarak kütükten asılıyor. Halat, ampullerin elektrik kablolarını gizliyor yine burada. Diğer 8 madde gibi bu seçenekte yapılması kolay, şık ve farklı bir dekor önerisi.

10. Işık ve Umut Ağacı – Ağaç Dekorasyon Fikirleri

Bu armatürler hazırlanırken bir çalıdan yararlanılıyor. Bu aydınlatmada kabloları gizlemek için dallardan faydalanılıyor. Açık küre ışıkları dallarda parlayarak güzel ışık ve gölgeler yaratır. Rustik bir tarz için mükemmel bir seçenek.

11. Rustik Ahşap Masa – Ağaç Dekorasyon Fikirleri

Bu ahşap masalar, düzensiz kenarlı tahtalardan yapılıyor. Masa, sade ve modern bir lamba ile vurgulandığında kendini daha çok belli ediyor. Bu masa minimalist bir odada göz alıcı bir vurgu olarak kullanılabilir. Çalışma masası, formu işlevle birleştirerek işlerin yapılması için huzurlu ve sıcak bir ortam sağlıyor.

ahşap masa, Ağaç Dekorasyon Fikirleri

12. Yaşlı Meşe Sehpa – Ağaç Dekorasyon Fikirleri

Bir meşe kütüğünden kesilmiş basit bir dilimle bu sağlam tabla hazırlanıyor. Kabuk, sehpa üzerinde doku ve renk katmak için bırakılabilir. Masanın üstünü düz olarak zımparalayarak pürüzsüz bir yüzey elde edebilirsiniz. Ahşap her zaman olduğu gibi alana sıcak bir renk ve çekici bir doku verir.

13. Ahşap Başlık ve Gece Standı

Kontrplak, süslemek için boyanır, cilalanır ve doğal ahşap dilimlerini yansıtmak için üst kısım düzensiz eğriler halinde kesilir. Gece rahatlığı için başlığa bir aydınlatma armatürü bağlayabilirsiniz.

14. Ağaç Dekorasyon Fikirleri: Sevgi Rafları

Bu odunsu dekor, rafın arkasındaki dikey tahtalar ve sergilenen ögeleri tutan yatay raflar ile güzel bir ahşap işçiliği kullanılarak inşa edilmesi kolaydır. Üzerinde kullanılan ışıklı faktörler de bu raflara artıdır.

15. Çiçeklerin Yaşadığı Döşeme

Bu duvar döşemeleri tamamen beyaz bir duvarda güzel vurgular yapıyor. Çiçeklerin ya da ev bitkilerinin her zaman zeminde kullanılmasına gerek yok. Böyle kolay ve şık bir dekor hazırlayarak bitkileri duvarda da sergileyebilirsiniz. Ahşap ile yapılabilecek belki de en güzel ve zarif dekorlardan biri bunlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir