2021 Ev Dekorasyonu,  Ev Dizaynı

2021 Dekorasyon Trendleri – Ev dekorasyonu trendleri

2021 Dekorasyon Trendleri

Bu yılın trendleri bu dönemde ihtiyacımız olan huzuru ev içinde bol bol karşılıyor. Uzun bir yıl oldu. İleriye bakmak ve güzel birkaç trend araştırmak her zaman güzeldir ki şu an pandeminin bunalımından kaçmak için daha güzel olacak. Özellikle evde çok fazla zaman geçirmek zorunda kaldığımız için artık yeni bir şeyler, yeni renkler denemek istiyoruz.

Aslında birçok boya şirketi 2021 için çoktan renk trendlerini belirledi. Bu renklerde virüsün etkisini görmemek imkansız tabii. Evimizi yeniden dekore ederken sakin bir temel oluşturmak için pastel tonlardan dingin maviye, grilerden nötr tonlara kadar hepsini bu yıl bol bol göreceğiz. Ancak bununla sınırlı kalmıyoruz, hayatımıza renk ve neşe katmak için daha parlak tonlar da bu yıl çekiciliğini ortaya koyuyor.

Renkler, desenler ve geometrik materyalleri bu yıl evlerde bol bol göreceğiz. Aynı zamanda geri dönüşüme daha fazla değer verilen güzel bir yıl karşılayacak bizi. Bu yıl aksesuarları zarif bir şekilde kullanacağız.

Ufukta pek çok yeni trend var ve artık bunları incelemeye geçebiliriz. Bu yılın tadını çıkarmak dileği ile…

2021 Dekorasyon Trendleri: Sürdürülebilir Tasarımlar

Kendimiz, çevremiz ve dünya için daha fazla endişeli olduğumuz bir dönemden geçiyoruz. Çevre için yeniden kullanılabilen malzemeler ve düşük etkili olan parçalar evlerimiz için de trendlerde ilk sırada olacak. Boşa harcanan plastiklere çözümler aramaya ihtiyacımız var. Birçok evde göreceğiz.

Modern İç Tasarım

Temiz, düzenli ve modern bir yaklaşım bu yılda rüzgarını estirecek. Yersiz hiçbir şey yok çünkü odalarda ekstra eşya kullanımı pek görülmeyecek. Sadece gerçek tasarım unsurlarına ve temel mobilyalara yer vereceğimiz bir yıl olacak. Modern bir görünüme sahip olmak için odada her öğe bilinçli bir şekilde kullanılmalı. Bu yıl yüz temalı sanat eserlerinin de yılı olacak. Kirli beyaz ile nötr tonların alanı etkisi altına aldığı dekorasyonlar görebiliriz.

Okyanusun Rengi 2021 Dekorasyon Trendleri Arasında

Rahatlatıcı denizin güzel esintisini evlerde hissettirmeyi seviyorsanız bu yıl sizin için güzel haberlerim var. Aqua ve mürekkep tonlu maviler, sakinliği ve çağdaşlığı evinize taşıyor. Huzur ve sükunet için inanılmaz bir seçim olan mavi, bu yılın renk trendleri arasında yerini alıyor. Çünkü sakin ve mutlu bir eve hiç olmadığı kadar çok ihtiyacımız var. Ayrıca mavi tonları, modern iç tasarıma geçişi kolay hale getiriyor.

Doğanın Etkilerini Eve Taşıyoruz

Doğayı evlere taşımak trend olmasa bile her yıl desteklediğimiz bir şey. Bu sadece ev bitkileri için anlatılmış bir trend değil. Aslında bu, organik ve doğal malzemelerin evlerde kullanımı ile alakalı. Bu trend bize, dış yaşamı her an hissettirmek için güçlü bir şekilde dekore edilen, doğa ile karışık bir ev imkanı sunuyor.

2021 Dekorasyon Trendleri ile Hafif Ahşap Unsuru Ön Planda

İskandinav bir ilham olarak alınacak ve ahşap unsurlar bu yılın trendleri arasında yerini güzelce alacak. Ahşap malzeme sadece döşeme için kullanılan ile sınırlı değil. Duvarlar ve tavan için ayrı çok amaçlı ahşaplar kullanılacak. Aslında ahşap nefes alabilen bir malzeme olduğu için birçok insan evinde zaten tercih ediyor. Popülerliğini de birkaç yıldır sürdürüyor. Ahşap, küçük detayı tasarımlar ve pürüzsüz yüzeyli mobilyalar sunarken popüler olmamasını beklememeliyiz.

Evde ahşap çok şık, doğal ve aynı zamanda sakinleştirici. Daha fazla ahşap dekor fikri için Ahşap Dekorasyon ve Evinize Sıcaklık Katacak 15 Ahşap Dekor yazılarıma göz atabilirsiniz.

Klasik Geleneksellik

Tasarımı tarihle birleştiren güzel bir trend olarak karşımıza çıkıyor. Klasik geleneksellik, mükemmel teması ile her yaşam alanına kolay bir şekilde uyum sağlaması ile biliniyor.

Ev Bitkileri

Ev bitkilerini çok seven biri olmasanız bile her yerde denk geliyor olma ihtimaliniz yüksek. Özellikle görsel paylaşımlar yapılan sosyal medya platformlarında bolca görebilirsiniz. Her tarza uygun, ister sarmaşık ister çiçekli bitkiler evin havasını değiştiriyor. Yani tabii bu hava değişimi sadece mecaz anlamda da değil. 1990’larda trend haline gelen ev bitkileri, şimdi tekrar rüzgarını estiriyor. Sadece güzel değiller aynı zamanda eve canlılık ve renk katıyorlar, havayı tazeliyorlar. Özellikle ahşaplar ile dekore ettiğiniz bir alanınız varsa en iyi uyumu burada gösteriyorlar.

Bakımı en kolay ev bitkileri, güzel çiçek açan bitki önerileri, burcunuz için en uygun çiçeği ve bitkiler hakkında daha fazlasını öğrenmek için Ev Bitkileri kategorisini ziyaret etmeyi unutmayın!

Yılın Rengi: Gri ve Nötrler

Zarif bir mekan hayal ettiğiniz zaman aklınızda hangi renk şeması beliriyor? Teknoloji ve modernliği birleştirmeye uygun soğuk nötrler geliyor genel olarak. Endüstriyel tasarım bu yıl etkilerini gösteren bir tasarım olacak. Endüstriyel için en yatkın renk ise soğuk gri. Bu tasarımın ön safhalarında yerini alıyor hatta. Gri olmadan bir endüstriyel tasarım düşünebiliyor musunuz? Sadece bu tasarım için değil, evlerde her tasarımda gri görebileceğiz. Daha çok vurgu rengi olarak kullanılacakmış.

Daha fazla endüstriyel tasarım örneği;

Renkli Sanat Eserleriyle Galeri Duvarları ve Nötrler

Duvarlarda nötr tonlar ön planda olurken bu duvarları renklendirmek için özellikle galeri duvarı oluşturmak bu yılın trendleri arasında yer alacak. Boz kahverengi ve sıcak tonlu beyazlar ile boyanmış duvarlar zengin bir renk şemasına sahip sanat eserleri ile doldurulacak. Renk patlamasını mücevher tonlarını işe katarak sağlayabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.