2021 Banyo Trendleri

2019 ve 2020’de alıştığımız beyaz-gri, bu sene yerini siyaha, yeşile ve toz pembeye kaptırıyor. Çok da güzel oluyor… Aslında koyu renk banyolar her zaman çok şık görünüyordu. Fakat bu sene trend olmasıyla birlikte bolca gözümüzü şenlendirecek banyo diyaznları görmüş olduk. Daha yılın bitmesine çok var aslında ama birçok banyoda görmek mümkün.

Bu yıl dekorasyonda sevdiğim çoğu şey trendler arasında. Mesela ahşap desenler de banyoda trendler arasında yerini aldı. Banyolarda ahşap dolaplar ve mermer desenleri şu an birçok insanın favorisi. Hiç haksız değiller, gerçekten mermer ve ahşabı birlikte kullanınca çok hoş bir birleşme ortaya çıkıyor. Evet şimdi bunları da katarak diğer trendlere şöyle bir göz atmaya başlayabiliriz. Bakalım 2021’de banyo dekorasyonunda bizi neler bekliyor?

Banyo dekorasyonunda yenilikler, banyo bitkileri ve birçok dekor fikrine buradan ulaşabilirsiniz.

1. 2021 Banyo Trendleri İlk Sırayı Siyah Banyolar Kapıyor

Bu konu hakkında siyaha yeni gri denmiş.. Banyolarda görebileceğimiz en iyi trendlerden biri siyah rengin kullanılmasıdır şahsen. Siyah ile birlikte ışık fikstürleri, aynalar ve mat fayanslar moda. Siyah kiremit, taze, modern ve cesur bir temel oluşturur.

Pirinç bir ayna gibi metal aksanlarla iyi bir şekilde eşleşir. Eğer banyonuzda beyaz fayanslardan vazgeçemiyorsanız, duvarlarda siyah kullanmayı deneyebilirsiniz. Zaten siyah ve beyazı bir arada kullanmakta banyonuzu daha geniş gösterecektir.

siyah banyo trendi

2. Mermer Etkisi

Mermerin kullanımı, sadece banyolarda değil her yerde modern bir görüntü oluşturuyor. Mutfak tezgahlarında yerini kabul ettirmiş olan mermer, şimdi de banyo içinde mermer lavabo, tam boy mermer duvarlara kadar yerini oluşturuyor. Mutfakta olan lüks görüntü, şimdi banyoya da geliyor!

banyo mermer, banyo pirinç ayna, 2021 banyo trendleri
2021 Banyo Trendleri

3. 2021 Banyo Trendleri – Banyoda Yeşiller Her Zaman Trend

Doğa sevgimi de düşününce resmen benim için ilerliyor bu sene trendler! Banyonuzda çiçeklerinizi ve yağmur duşlarını düşünün.. Eğer banyonuza bitki eklemek isterseniz, yılan bitkileri ve dua bitkileri banyo için mükemmeldir çünkü nemde gelişir ve havayı temizlerler.

banyo bitkileri, 2021 banyo trendleri

​​​4. Pirinç Ayna ve Altın ile Vintage Görüntü

Pirinç / altın tonlu banyo armatürleri ile daha serin, modern ve şık bir his veren geleneksel parlak cilalı krom ile daha sıcak aksanlarda ki değişikliği seviyoruz. Saten, mat ve bükülmüş altın gibi yeni kaplama seçeneklerinde sunulan bu ince değişiklik, o klasik geleneksel elemanı herhangi bir alana eklemek için gereken şeydi. Parmak izlerini ve su lekelerini gizli tutma bonusu ile.

Bu daha sıcak ton, tamamlayıcı donanım, ışık fikstürleri ve aynalar ile bir odanın vurgu parçaları haline geldi.

2021 banyo trendleri, pirinç ayna

5. Endüstriyel Tarz Lavabo ve Dolaplar

Bu tarz herkes için olmasa da, çok güncel ve bu yıl bu tür tasarımlar için popülerlikte bir artış görmeyi bekleyebilirsiniz. Tüm metal kaplama olanakları, ahşap vurgular ve kiremit desenleriyle, sadece endüstriyel tarz içinde olunca mantıklı.

Şık ve modern görünümü bu sinirli, ancak şık yeniden şekillendirme trendine mükemmel uyum sağlıyor. Endüstriyel lavabolar, görünümü daha da modernleştirmek için pop renkleriyle, altın veya pirinç aksanlarla, mat siyah armatürlerle ve eğlenceli kiremit desenleriyle eşleştirilebilir.

2021 banyo trendleri

6. 2021 Banyo Trendleri – Ahşap Desenler

Yazının başında da söylediğim gibi gri artık ev yenilem trendleri arasından çıkıyor. Bununla birlikte daha sıcak tonların ve aksanların – özellikle tahta olanların – dönüşü geliyor! Çeşitli ahşap tonları beyaz, mavi, pembe, yeşil ve koyu renkli banyolara iltifat edebilir.

Ahşap aksanları vintage ve endüstriyel trendlerle güzel bir şekilde eşleşiyor, bu yüzden tekrar ortaya çıkmaları şaşırtıcı değil. Bu görünüm, diğer akıllı ve modern banyolara klasik bir geleneksel tarz katıyor. 

2021 banyo trendleri

7. Tatlı Pink – Allık Tonları

2021 tasarım trendleri için renk seçenekleri söz konusu olduğunda, tercih ettiğimiz bazı renkler de var. Allık tonları 2021 banyo trendlerinde geçerli olmaya devam edecek. Allık, modern banyo duvarları için en popüler duvar rengi seçeneklerinden biri oluyor bu sene. 

Henüz tam olarak yayılmamış ama yavaş yavaş kendini göstermeye başlayan bir başka önemli eğilim gül altındır. Bu renk yakında sadece en son iPhone’unuz için değil, aynı zamanda musluklar, çekmece çekmeleri ve hatta küvetler için de olacak. 

2021 banyo trendleri

8. Büyük Küvetler ve Geniş Duşlar

Banyo değiştikçe ve geliştikçe genişleme ve daha fazla alan olanakları akla geliyor. Aslında, daha fazla alana sahip olma hedefi çoğu zaman ev sahiplerinin yeniden modellemeyi seçmelerinin bir numaralı sebebidir. Buna tabii ki banyo da dahil. 2021 banyo trendleri arasında büyük küvetler ve açık duş alanları yer alıyor.

yeşil banyo duvarı

9. Yüzer Banyo Dolapları

Yüzen banyo dolapları yıllardır çağdaş tasarımla eş anlamlıydı. Ancak yaşam tarzlarının basitleştirilmesi, yeni tasarım estetiği ve trendleri, yüzer banyo dolaplarını banyonuzu bir sonraki seviyeye atlatmak için gerekli olan ekstra dokunuş haline getirdi. Bu görünüm, dolabın görsel ağırlığını azaltmaya yardımcı oluyor. Koordinasyon malzemelerinin odada yıldız olmasını sağlamak için gereken görsel molayı sunuyor. Depolama gereksinimleriniz için endişelenmenize gerek yok. Çünkü dolaba yerleşik organizasyon bölmeleri ekleyebilir veya altına sanatsal bir fayda sağlayan sepetler ekleyebilirsiniz.

beyaz banyo, beyaz küvet, banyo dekorasyonu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir